High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Nikon Coolpix A - kompakt klasy Premium oficjalnie zaprezentowany

Foto

rss

Nikon Coolpix A - kompakt klasy Premium oficjalnie zaprezentowany

2013.03.06//  J. Kruczek
Nikon zaprezentował nowy aparat kompaktowy Coolpix A, który zalicza się do klasy Premium wykorzystującej matrycę DX/APS-C. Na tą konstrukcję fani marki długo czekali, ale efekt prac jest imponujący podobnie, jak cena wyznaczona na 1100 dolarów.
Nikon Coolpix A oferuje matrycę CMOS w formacie DX o rozdzielczości 16,2 megapikseli. Aparat, jako jedyny w tej klasie został pozbawiony optycznego filtra dolnoprzepustowego. Procesor EXPEED 2 pozwala na uzyskanie czułości na poziomie ISO 100-6400 z możliwością poszerzenia do 25600. Kolejnym mocnym elementem aparatu ma być obiektyw stałoogniskowy NIKKOR 28mm f/2,8.
Nikon Coolpix A Nikon Coolpix A
Nikon Coolpix A Nikon Coolpix A
Nikon Coolpix A Nikon Coolpix A


Zobacz także: Hasselblad Lunar Nex - luksusowy evil niedługo wkroczy na rynek »Nie zabrakło możliwości rejestrowania filmów w jakości Full HD 1080p z prędkością nawet 30 klatek na sekundę. Równocześnie aparat zapisuje dźwięk stereofoniczny. Tryb seryjny pozwoli na rejestrację czterech klatek na sekundę. Producent zadbał o możliwość edycji zdjęć bezpośrednio na 3-calowym ekranie aparatu bez pośrednictwa komputera. Nikon Coolpix A można wyposażyć w zewnętrzną lampę oraz pierścień pośredni UR-E24 pozwalający na montaż dodatkowych przesłon i filtrów. Nie zabrakło też możliwości współpracy z adapterem WU-1a wzbogacającym aparat o łączność WiFi. Nikon Coolpix A pojawi się w sprzedaży końcem marca bieżącego roku.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Nikon Coolpix A - kompakt klasy Premium oficjalnie zaprezentowany

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale LifestyleDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Nikon Coolpix A - kompakt klasy Premium oficjalnie zaprezentowany