High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Nikon FSB-8 - adapter do digiscopingu dla fanów dużych przybliżeń

Foto

rss

Nikon FSB-8 - adapter do digiscopingu dla fanów dużych przybliżeń

2011.03.18//  J. Kruczek
Nikon FSB-8 to nowy adapter do digiscopingu, czyli wykonywania zdjęć z wykorzystaniem specjalnych lunet i mikroskopu. Urządzenie ma pozwolić na współprace kompaktu Coolpix P300 z profesjonalnymi lunetami. Dzięki temu posiadacze aparatu mogą zmienić swoje urządzenie w profesjonalne narzędzie fotograficzne.
Zobacz także: Slide Scanner MT4092 - mobilny skaner negatywów od Media-Tech »Adapter pozwala na połączenie aparatu Nikon Coolpix P300 z lunetami z serii EDG Fieldscope, Fieldscope, Spotting Scope. Urządzenie daje też możliwość skorzystania z mikroskopu EZ-micro. Nikon FSB-8 nie jest pierwszym urządzeniem tego typu, ale jako pierwsze eliminuje efekt winietowania w kadrze. Problem wyeliminowano przez zastosowanie śrub umożliwiających precyzyjne ustawienie osi obiektywu w osi optycznej lunety bądź mikroskopu.
Nikon FSB-8 Nikon FSB-8
Nikon FSB-8 Nikon FSB-8
Nikon FSB-8 Nikon Coolpix P300


Zobacz także: Meike MK-60D - battery pack dla Canona EOS 60D »Ważnym elementem jest wężyk spustowy, który zapobiegnie ewentualnemu poruszeniu aparatu podczas wykonania zdjęć. Nowy adapter posiada bardzo wąskie zastosowanie, ale mimo to jest warte uwagi. Co więcej zastosowanie go z modelem P300 gwarantuje wykonanie zdjęć w bardzo wysokiej jakości, dzięki swiatłosile aparatu na poziomie F1.8. Gadżet zadebiutuje na rynku na początku lipca bieżącego roku. Niestety nie znamy jeszcze oficjalnej ceny Nikona FSB-8, powinna ona zostać zdradzona w niedalekiej przyszłości.

Nikon FSB-8 Nikon Coolpix P300
Nikon FSB-8 Nikon Coolpix P300
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Nikon FSB-8 - adapter do digiscopingu dla fanów dużych przybliżeń

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Nikon FSB-8 - adapter do digiscopingu dla fanów dużych przybliżeń