High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Nintendo PlayStation - uruchomiono prototyp konsoli, która była punktem zwrotnym gamingu

Komputery i konsole

rss

Nintendo PlayStation - uruchomiono prototyp konsoli, która była punktem zwrotnym gamingu

2017.05.09//  J. Kruczek
Dzisiaj każdy wie co to jest Playstation. Konsole Sony od lat 90-tych cieszą graczy i pokazują, że konsola może się stać marką znaną nie tylko wśród graczy. Nie każdy jednak wie, że Playstation powstało przez głupotę Nintendo.

Na przełomie lat 80-tych i 90-tych Nintendo rozpoczęło pracę z Sony nad konsolą PlayStation. To miał by,ć sprzęt nowej generacji z fantastyczną grafiką 3D oraz obsługą płyt CD. Wygląda jednak na to, że prezesi Nintendo zidiocieli i w trakcie prac zerwali współpracę z Sony. Zostawiając partnera z niedokończonym urządzeniem. Wtedy też Sony postawiło wszystko na jedną kartą i postanowiło opracować swoją konsolę. Dalsze losy Playstation już znamy i możemy sobie tylko wyobrażać jak bardzo Nintendo żałowało swojej głupoty.
Nintendo PlayStation
Nintendo PlayStation Nintendo PlayStation
Nintendo PlayStation

W lipcu 2015 roku odnalazł się prototyp Nintendo PlayStation. Trafił on w ręce Bena Heckendorna. Konsola jednak nie była w pełni sprawna. Początkowo nie udawało się załączać CD-romu. Później napęd działał, ale nie czytał płyt. Teraz po niemal dwóch latach prac w końcu Nintendo PlayStation odczytało i uruchomiło płytę CD. To wydarzenie możecie zobaczyć powyżej.
Zobacz także: Nintendo SNES Mini na horyzoncie. Kolejna retro-konsola trafi na rynek »Nintendo PlayStation jest nie tylko ciekawostką. To prawdziwy kawałek historii, który przyczynił się do budowy potężnej marki konsol. I upadku dawnego tytana jakim było Nintendo.
Nintendo PlayStation
Nintendo PlayStation
Nintendo PlayStation

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Nintendo PlayStation - uruchomiono prototyp konsoli, która była punktem zwrotnym gamingu

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale LifestyleDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Nintendo PlayStation - uruchomiono prototyp konsoli, która była punktem zwrotnym gamingu