High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Nintendo Switch - cena, data premiery i specyfikacja. Oficjalna prezentacja sprzętu

Komputery i konsole

rss

Nintendo Switch - cena, data premiery i specyfikacja. Oficjalna prezentacja sprzętu

2017.01.13//  J. Kruczek
Nintendo Switch zostało zapowiedziane już jakiś czas temu, ale dopiero teraz poznaliśmy wszystkie najważniejsze szczegóły. Japońska marka zdradziła cenę i datę premiery oraz ujawniła sporo informacji na temat sprzętu.

I tak dowiedzieliśmy się, że Nintendo Switch zadebiutuje na rynku już 3 marca 2017 roku. Ceny wystartują od pułapu 299 dolarów. W podstawowym zestawie dostaniemy konsolę przenośną, stację dokującą oraz kontroler Joy-Con. Całość uzupełnią przewody.
Nintendo Switch
Nintendo Switch Nintendo Switch
Nintendo Switch

W sprzedaży pojawi się także zestaw oferujący kolorowy kontroler Joy-Con. Nintendo Switch pracuje w oparciu o układ Nvidia Tegra, który zapewni sporą wydajność, choć będzie ona niższa niż u konkurencji. W mobilnym elemencie znajdziemy 6,2-calowy ekran HD. Jedno ładowanie ma zapewnić działanie przez 2,5-6 godzin w zależności od intensywności zabawy.

Podstawowo konsola oferuje pamięć 32 GB, którą można rozszerzyć kartami microSD. W kontrolerach znajdzie się akcelerometr i żyroskop, więc będzie możliwe sterowanie ruchami. Konsola pozwala na granie lokalne dla ośmiu osób. Multiplayer sieciowy będzie niestety płatny wzorem konkurencji. Abonament zaowocuje darmowymi grami.
Nintendo Switch
Nintendo Switch
Nintendo Switch

W kwestii gier już teraz przygotowano 80 tytułów, ale firma nie zdradziła szczegółowej listy. Oprócz flagowych tytułów Nintendo możemy liczyć na takie premiery, jak The Elder Scrolls V: Skyrim czy serię FIFA.

Nintendo Switch
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Nintendo Switch - cena, data premiery i specyfikacja. Oficjalna prezentacja sprzętu

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale LifestyleDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Nintendo Switch - cena, data premiery i specyfikacja. Oficjalna prezentacja sprzętu