High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Nintendo Wii U oficjalnie kończy swój żywot

Komputery i konsole

rss

Nintendo Wii U oficjalnie kończy swój żywot

2017.02.02//  J. Kruczek
Nintendo Wii U miło być kolejnym wielkim hitem, ale okazało się sporym rozczarowaniem. Sprzedaż na poziomie zaledwie 14 milionów konsol była znacznie poniżej oczekiwań. Japończykom nie udało się powtórzyć sukcesu Wii i dziś oficjalnie uśmiercają konsolę.

Nintendo oficjalnie dziś potwierdziło zakończenie prac nad konsolą Wii U. Nie jest to sporym zaskoczeniem, ponieważ o takim ruchu mówiło się już od dłuższego czasu. Przesądziły zeszłoroczne wyniki sprzedaży. Wii U rozeszło się w nakładzie zaledwie 760 tysięcy egzemplarzy co stanowi spadek o 75 procent względem roku wcześniejszego.
Nintendo Wii U
Nintendo Wii U Nintendo Wii U
Nintendo Wii U


Zobacz także: Nintendo Switch - cena, data premiery i specyfikacja. Oficjalna prezentacja sprzętu »Wii U znalazło niespełna 14 mln klientów podczas gdy Wii trafiło do 102 mln osób. Największym problemem konsoli była słaba moc oraz brak wsparcia największych deweloperów. Po wycofaniu się z platformy EA oraz Ubisoftu oferta okazała się dość uboga. Czas pokaże czy Swift poradzi sobie na rynku lepiej.
Nintendo Wii U
Nintendo Wii U
Nintendo Wii U
Nintendo Wii U
Nintendo Wii U
Nintendo Wii U

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Nintendo Wii U oficjalnie kończy swój żywot

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale GryDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Nintendo Wii U oficjalnie kończy swój żywot