High-Tech & Gadżety   »   Telefony   »   Nokia Lumia 930, 635 i 630 oraz asystent głosowy Cortana. Nowości z Build 2014

Telefony

rss

Nokia Lumia 930, 635 i 630 oraz asystent głosowy Cortana. Nowości z Build 2014

2014.04.03//  J. Kruczek
Konferencja Build 2014 w San Francisco zgodnie z oczekiwaniami przyniosła prezentację nowych smartfonów z serii Lumia. Fińska marka pokazała trzy urządzenia wyposażone w najnowszą wersję systemu Windows Phone 8.1.
Premierowymi modelami były Lumia 630 oraz Lumia 635. Pierwszy ze smartfonów działa w klasycznym trybie 3G podczas gdy drugi to wersja LTE. W obu modelach znajdziemy 4,5-calowy ekran oraz procesor o taktowaniu 1,2 GHz. Nokia Lumia 630 ma być dostępna za 159 dolarów w wersji z jedną kartą SIM i 169 dolarów w wariancie dual SIM. Model Lumia 635 z LTE to koszt 189 dolarów.
Nokia Lumia 930
Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930
Nokia Lumia 930


Nokia potwierdziła podczas konferencji flagowy model Lumia 930. Plotki na jego temat opisywaliśmy w dniu wczorajszym i okazały się one prawdziwe. Topowy model będzie posiadał mocną specyfikację i najnowszą wersję Windowsa. Jego cena to 599 dolarów. Niedługo powinniśmy poznać szczegółowe specyfikacje. Co ważne jeżeli nie chcecie wymieniać smartfonów na nowy, a interesuje was system Windows 8.1 to Microsoft zapowiedział aktualizację dla wszystkich modeli z Windowsem 8. A co takiego przynosi nowy system?
Nokia Lumia 930
Nokia Lumia 930 Nokia Lumia 930
Nokia Lumia 930

Oczywiście zadbano o szereg nowych aplikacji, poprawę wydajność i częściowe zmiany w interfejsie. Najważniejsze jest jednak wprowadzenie nowego pełnoprawnego asystenta głosowego. Microsoft stworzył konkurencję dla Siri, a imię jej Cortana. Część z was zauważyła zapewne inspirację serią Halo i obecną w niej sztuczną inteligencją.
Cortana będzie dla Windowsa dokładnie tym, czym jest Siri dla iOS. Asystentka otrzyma specjalny kafelek w interfejsie do szybkiego uruchamiania. Koncern zapewnia, że rozmowa z Cortaną będzie bardzo naturalna. Jej działanie będzie się opierało o usługi Bing. Zadbano o takie możliwości, jak poproszenie Cortany o przypomnienie czegoś ważnego w czasie rozmowy z daną osobą. Na przykład jeżeli powiemy, że asystentka ma nam przypomnieć o czymś podczas rozmowy z żoną. To zrobi to podczas wykonywania połączenia bądź pisania SMS czy maila. Niestety Cortana raczej nie będzie mówiła po polsku. Warto więc zacząć szlifować angielski.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Nokia Lumia 930, 635 i 630 oraz asystent głosowy Cortana. Nowości z Build 2014

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale GryDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Telefony   »   Nokia Lumia 930, 635 i 630 oraz asystent głosowy Cortana. Nowości z Build 2014