High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Nowy Xbox potrzebuje Kinecta do pracy. Garść kolejnych plotek

Komputery i konsole

rss

Nowy Xbox potrzebuje Kinecta do pracy. Garść kolejnych plotek

2013.02.13//  J. Kruczek
Konsola Durango, czyli nowy Xbox trafiła do części deweloperów, a co za tym idzie pojawiają się nowe przecieki na temat sprzętu Microsoftu. Najnowsze wieści zdradzają między innymi konieczność posiadania Kinecta, bez którego urządzenie nie będzie działać.
Zobacz także: Sony oficjalnie kończy produkcję konsoli Playstation 2 »Nowy Xbox ma być w stanie odpalić kilka aplikacji naraz. Zaś najnowsza wersja Kinecta pozwoli na równoczesną zabawę sześciu osób. Co więcej kontroler ma być dodawany do każdej konsoli, ale nie wiadomo czy będzie on wbudowany, czy dostępny, jako oddzielny moduł. Szczególnie ciekawie się zapowiada możliwość odpalania dwóch aplikacji.
Xbox 720
Xbox 720 Xbox 720 - wizualizacja
Xbox 720

Taka funkcja pozwoli zawiesić grę i sprawdzić powiadomienia na Facebooku, czy przystąpienie do innej gry bez konieczności zamykania poprzedniej. Praca na kilku aplikacjach będzie nowością w świecie konsol. W konsoli mamy znaleźć dysk o pojemności 500 GB, a sterowanie zapewnią nowe pady. Te mają mieć znacznie poszerzoną funkcjonalność. Co ważne stare kontrolery mają być bezużyteczne w nowej konsoli, a to za sprawą nowego systemu łączności.


Zobacz także: Valve pracuje nad własnymi komputerami PC »Pojawiły się też przecieki na temat samego Kinecta, który ma rozpoznawać 25 punktów na ciele użytkownika. Kontroler będzie pracował w rozdzielczości 1920x1080 pikseli, gdy obecnie jest to 640x480 pikseli. Zastanawia nieco konieczność stałego podpięcia do konsoli, ale najnowsze informacje sugerują, że kontroler będzie dodawany do nowych egzemplarzy konsoli.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Nowy Xbox potrzebuje Kinecta do pracy. Garść kolejnych plotek

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Nowy Xbox potrzebuje Kinecta do pracy. Garść kolejnych plotek