High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Nubia Alpha - interesujący smartwatch z elastycznym ekranem

Gadżety

rss

Nubia Alpha - interesujący smartwatch z elastycznym ekranem

2019.03.01//  J. Kruczek
Nubia Alpha pokazuje, że elastyczne ekrany nie będą jedynie domeną smartfonów. Ich zastosowanie powinno mieć miejsce właśnie w smartwatchach, czyli gadżetach, które nakładamy na siebie. Producent reklamuje urządzenie jako smartfon na nadgarstek. Czy słusznie?
Przede wszystkim zastosowano długi 4-calowy ekran zagięty w taki sposób, aby wygodnie przylegał do nadgarstka. Ekran OLED umieszczono w obudowie wodoszczelnej spełniającej certyfikat IP67. Pierwszą zaletą urządzenia jest obecność eSIM, co oznacza, że faktycznie Nubia Alpha może pracować samodzielnie.
Nubia Alpha
Nubia Alpha Nubia Alpha
Nubia Alpha

pustynny_snajper
Na wyposażeniu znajdziemy też moduły WiFi i Bluetooth, co pozwoli na łączność z internetem oraz innymi urządzeniami. Zadbano też o aparat o rozdzielczości 5 Mpix. Nubia Alpha korzysta z procesora Qualcomm Snapdragon Wear 2100 wspieranego przez 1 GB RAMu. Na dane przygotowano 8 GB pamięci. Zasilanie dostarcza akumulator 500 mAh mający zapewnić około 1-2 dni ciągłego działania.
Zobacz także: Skagen Falster 2 - zapowiedź eleganckiego smartwatcha »Producent postawił na autorski system mający jego zdaniem w pełni wykorzystać możliwości nowego urządzenia. Nubia Alpha prezentuje się interesująco. W kwietniu gadżet trafi na rynek chiński, zaś nieco później do Europy. A tu ceny mają się kształtować na poziomie 549 euro za pełny model bądź 449 euro za wersję bez eSIM.

Nubia Alpha
Nubia Alpha
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Asus ROG Strix XG49VQ - potężny monitor gamingowyWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Nubia Alpha - interesujący smartwatch z elastycznym ekranem

Facebook

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

  • Tak, to prawda: kobiety uwielbiają męski zapach! Ile to entuzjastycznych rozmów i zwierzeń w...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Nubia Alpha - interesujący smartwatch z elastycznym ekranem