High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Nubia Alpha - interesujący smartwatch z elastycznym ekranem

Gadżety

rss

Nubia Alpha - interesujący smartwatch z elastycznym ekranem

2019.03.01//  J. Kruczek
Nubia Alpha pokazuje, że elastyczne ekrany nie będą jedynie domeną smartfonów. Ich zastosowanie powinno mieć miejsce właśnie w smartwatchach, czyli gadżetach, które nakładamy na siebie. Producent reklamuje urządzenie jako smartfon na nadgarstek. Czy słusznie?
Przede wszystkim zastosowano długi 4-calowy ekran zagięty w taki sposób, aby wygodnie przylegał do nadgarstka. Ekran OLED umieszczono w obudowie wodoszczelnej spełniającej certyfikat IP67. Pierwszą zaletą urządzenia jest obecność eSIM, co oznacza, że faktycznie Nubia Alpha może pracować samodzielnie.
Nubia Alpha
Nubia Alpha Nubia Alpha
Nubia Alpha

Na wyposażeniu znajdziemy też moduły WiFi i Bluetooth, co pozwoli na łączność z internetem oraz innymi urządzeniami. Zadbano też o aparat o rozdzielczości 5 Mpix. Nubia Alpha korzysta z procesora Qualcomm Snapdragon Wear 2100 wspieranego przez 1 GB RAMu. Na dane przygotowano 8 GB pamięci. Zasilanie dostarcza akumulator 500 mAh mający zapewnić około 1-2 dni ciągłego działania.
Zobacz także: Skagen Falster 2 - zapowiedź eleganckiego smartwatcha »Producent postawił na autorski system mający jego zdaniem w pełni wykorzystać możliwości nowego urządzenia. Nubia Alpha prezentuje się interesująco. W kwietniu gadżet trafi na rynek chiński, zaś nieco później do Europy. A tu ceny mają się kształtować na poziomie 549 euro za pełny model bądź 449 euro za wersję bez eSIM.

Nubia Alpha
Nubia Alpha
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
HP Elite Dragonfly - rzut okiem na laptopaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Nubia Alpha - interesujący smartwatch z elastycznym ekranem

Facebook

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale SportDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Nubia Alpha - interesujący smartwatch z elastycznym ekranem