High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Olympus kończy z tanimi kompaktami - producent przegrał ze smartfonami

Foto

rss

Olympus kończy z tanimi kompaktami - producent przegrał ze smartfonami

2013.05.21//  J. Kruczek
Olympus zajmuje się produkcja bardzo popularnych i dobrych aparatów. Niestety rynek jest obecnie dość ciężki i nie chodzi tu o kryzys finansowy. Smartfony wypierają z rynku aparaty kompaktowe i Olympus najprawdopodobniej zniknie z rynku tanich kompaktów.
Zobacz także: Nikon Coolpix S3500 - kieszonkowy kompakt dla amatorów »Producent ma zamiar wycofać z rynku najtańsze modele aparatów kompaktowych. Na pierwszy rzut pójdzie seria V, która mimo wysokich ocen nie przynosi zysków. Sprzedaż jest bardzo niska, ponieważ zdaniem producenta użytkownicy wyposażeni w smartfony nie potrzebują prostych kompaktów. Patrząc na moduły umieszczone w telefonach można przyznać rację producentowi.
Olympus
Olympus Olympus
Olympus


Zobacz także: Canon PowerShot SX280 HS - kompakt dla podróżników »Smartfony pozwalają też na szybkie dzielenie się materiałami ze znajomymi i są znacznie łatwiejsze w obsłudze. Rezygnacja z kompaktów przełoży się jednak na inną gałąź produkcji. Olympus planuje przeznaczyć środki finansowe z działu kompaktów na rozwój serii PEN i OM-D. Oznacza to, że niedługo powinniśmy zobaczyć wiele nowych i bardzo ciekawych modeli z wymienną optyką.
Olympus
Olympus Olympus
Olympus
Olympus
Olympus
Olympus

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Olympus kończy z tanimi kompaktami - producent przegrał ze smartfonami

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Olympus kończy z tanimi kompaktami - producent przegrał ze smartfonami