High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Panasonic Lumix DMC-GH1 - następca modelu G1 już w sklepach

Foto

rss

Panasonic Lumix DMC-GH1 - następca modelu G1 już w sklepach

2009.07.07//  J. Alex
W sprzedaży pojawił się najnowszy aparat Panasonic Lumix DMC-GH1. To prawdziwa ekstraklasa w ofercie tego producenta.

Lumix DMC-GH1, następca G1, pierwszego aparatu systemu Mikro Cztery Trzecie, został wzbogacony o możliwość nagrywania filmów w jakości HD. Model GH1 rejestruje filmy w wysokiej rozdzielczości 1080p24 lub 720p60 w formacie AVCHD.
Panasonic Lumix DMC-GH1
Panasonic Lumix DMC-GH1 Panasonic Lumix DMC-GH1
Panasonic Lumix DMC-GH1

Dodatkowo aparat ten został wyposażony w ciągły autofokus (AF) działający podczas nagrywania filmów, co znacznie ułatwia jego obsługę. Lumix DMC-GH1 sprawi, że każdy, nawet początkujący użytkownik, będzie w stanie wykonać nim piękne zdjęcia oraz nagrać bardzo dobrej jakości film - oczywiście czy to co znajdzie się na filmie czy zdjęciu będzie ciekawe zależy już od fotografa.
Rejestrowanie wysokiej jakości obrazów przez Lumix DMC-GH1 gwarantuje nowy, szybki sensor 4:3 Live MOS o rozdzielczości 12.1 Mpixeli oraz procesor Venus Engine HD. Nowy obiektyw LUMIX G VARIO HD wyposażony w uniwersalny 10x zoom, zaprojektowany został specjalnie do nagrywania filmów poprzez zastosowanie cichej i ciągłej funkcji autofokusa oraz proste dostosowanie wartości przysłony.

GH1 posiada dodatkowo specjalny przycisk znajdujący się z tyłu aparatu, który pozwala na natychmiastowe przełączenie z trybu robienia zdjęć do trybu video bez konieczności dokonywania dodatkowych ustawień.

Lumix DMC-GH1 charakteryzuje z jednej strony jakość zdjęć lustrzanki a z drugiej kompaktowa i lekka konstrukcja uzyskana dzięki wyeliminowaniu lustra.

Aparat został wyposażony w wizjer optyczny z trybem Live View o rozdzielczości 1 440 000 punktów, na którym można wyświetlać aktualne ustawienia aparatu, które użytkownik może zmieniać bez konieczności odrywania wzroku od fotografowanego obiektu.

Wbudowany czujnik automatycznie włącza wizjer, kiedy użytkownik zbliża do niego oko, a następnie wyłącza go kiedy odsuwa twarz, aktywując jednocześnie obraz na dużym 3-calowym wyświetlaczu LCD o wysokiej rozdzielczości 460.000 punktów. Zarówno wizjer jak i ekran LCD zapewniają 100% pokrycia kadru, jak w profesjonalnych lustrzankach, co pozwala użytkownikowi na podgląd dokładnego kadru podczas komponowania zdjęcia.

Lumix DMC-GH1 dostępny jest w atrakcyjnych trzech kolorach: czarnym, czerwonym i efektownym złotym, o specjalnej teksturze. Sugerowana cena aparatu to 6999 PLN brutto.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfona

Źródło: Panasonic


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Panasonic Lumix DMC-GH1 - następca modelu G1 już w sklepach

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle



Do góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Panasonic Lumix DMC-GH1 - następca modelu G1 już w sklepach