High-Tech & Gadżety   »   Audio-Video   »   Panasonic SC-ZT1 - kino domowe bez kabli

Audio-Video

rss

Panasonic SC-ZT1 - kino domowe bez kabli

2009.08.11//  J. Alex
System SC-ZT1 pozwala na uwolnienie się od plątaniny kabli, które dotychczas – prowadzone pod dywanem, w ścianie lub dookoła pokoju – były zmorą osób korzystających z zestawów kina domowego.

Nowy zestaw Panasonic nie wymaga kabli do podłączenia głośników do amplitunera. Możliwość łatwego ustawienia pozwala użytkownikom na umiejscowienie kolumn w promieniu 15 metrów od jednostki centralnej, jako że nie ma przewodów głośnikowych, które mogłyby się plątać po podłodze pokoju lub wymagać pracochłonnego wkuwania w ścianę. W przypadku SC-ZT1 wystarczy rozstawić kolumny i cieszyć się dobrej jakości dźwiękiem przestrzennym.

Panasonic SC-ZT1 Panasonic SC-ZT1
Panasonic SC-ZT1
Dwie niezwykle smukłe i wysokie kolumny zawierające po cztery 24 milimetrowe głośniki każda, doskonale komponują się z nowoczesnym płaskim telewizorem. Głośniki usytuowane są pionowo, jeden nad drugim i emitują dźwięk równolegle do podłogi, dzięki czemu zredukowano liczbę odbić dźwięku w porównaniu do konwencjonalnych kolumn. Taka konfiguracja zapewnia słuchaczom czysty i ostry dźwięk, którego można słuchać bez zakłóceń w dowolnej pozycji – na przykład siedząc lub leżąc na podłodze. Możliwe jest to dzięki wertykalnemu ułożeniu głośników, które umiejscowione są od góry do dołu w kolumnie i emitują dźwięk równolegle z podłożem.
Mimo bardzo smukłej konstrukcji zestaw charakteryzuje się niezwykle głębokim basem – subwoofery zostały wbudowane w podstawę każdej kolumny, a konstrukcja Down-Fire Structure wykorzystuje podłogę jako reflektor akustyczny zapewniając dynamiczny bas – niespotykanie silny, biorąc pod uwagę rozmiar głośników.

Dzięki subwooferom w obu kolumnach użytkownicy mogą usłyszeć bogaty bas z każdej strony – od frontu, z boku i z tyłu. Oryginalna technologia opracowana przez Panasonic pozwala na wytworzenie bogatego dźwięku przestrzennego identycznego z generowanym przez 7.1 kanałowy system przy użyciu jedynie dwóch kolumn. Użytkownik ma też możliwość dokupienia dwóch dodatkowych bezprzewodowych kolumn, tworząc tym samym prawdziwie przestrzenne kino domowe.

SC-ZT1 będzie dostępny na polskim rynku od sierpnia 2009 roku w sugerowanej cenie brutto 4.699 PLN.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfona

Źródło: Panasonic


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Panasonic SC-ZT1 - kino domowe bez kabli

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale SportDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Audio-Video   »   Panasonic SC-ZT1 - kino domowe bez kabli