High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Pigułki Proteus Digital Health zbadają człowieka od środka

Gadżety

rss

Pigułki Proteus Digital Health zbadają człowieka od środka

2014.03.12//  J. Kruczek
Gadżety technologiczne służą nie tylko do umilania naszego życia. Elektronika dba również o nasze zdrowie. Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń monitorujących nasze zdrowie. Są to głównie opaski wyposażone w czujniki zbierające informacje o podstawowoych funkcjach życiowych.
Zobacz także: Drukowany egzoszkielet od 3D Systems »Proteus Digital Health idzie jeszcze dalej i pracuje nad pigułkami monitorującymi stan organizmu. Nowa technologia zakłada umieszczenie w ciele człowieka małych pigułek pełniących rolę sondy. Mają one monitorować wszystkie procesy życiowe i ewentualne zmiany i odstępstwa. Odczyty będą przekazywane do opaski bądź odbiornika w postaci plastra.
Proteus Digital Health
Proteus Digital Health Proteus Digital Health
Proteus Digital Health


Zobacz także: Project Tango - smartfony Google uczące się świata » Moduł odbierający przekaże informacje dalej do smartfona bądź tabletu, gdzie przeglądniemy wszystkie dane. Obecnie piguki są opracowywane pod kątem wykorzystania przez firmy farmaceutyczne. Mają one sprawdzać zmiany w organizmie na leczenie nowymi lekami. W ten sposób pozwolą znacznie szybcie reagować na nieporządane działanie leków eksperymantalnych.

Proteus Digital Health
Z czasem powinna się pojawić wersja komercyjna pozwalająca na monitorowanie pracy organizmu przez zwykłych ludzi. Możemy sobie wyobrazić, jak przyspieszyłoby to wykrywanie chorób. Sporą zaletą pigułek jest ich zasilanie. Nie potrzebują one baterii, ponieważ energię czerpią z reakcji chemicznych z sokami trawiennymi. Minusem jest oczywiście czas pracy pigułki. Jak się można domyśleć wypróżniając się tracimy gadżet. To oznacza, że twórców czeka jeszcze sporo wyzwań przed premierą komercyjną pigułek.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Pigułki Proteus Digital Health zbadają człowieka od środka

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Pigułki Proteus Digital Health zbadają człowieka od środka