High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Pimax VR - nowe gogle VR w ekranem pracującym w 4K

Gadżety

rss

Pimax VR - nowe gogle VR w ekranem pracującym w 4K

2016.10.06//  J. Kruczek
Rynek gogli VR rośnie w tempie błyskawicy i co chwilę słyszymy o nowych goglach trafiających na rynek. Dziś mamy okazje się przyjrzeć urządzeniu o nazwie Pimax VR.

Pimax VR mają być alternatywa dla drogich Oculus Rift oraz HTC Vive. Głównym atutem nowych gogli jest zaimplementowany wyświetlacz pracujący w rozdzielczości 3840x2160 pikseli przy odświeżaniu 60 Hz. Pole widzenia wynosi tu 110 stopni.
Pimax VR
Pimax VR Pimax VR
Pimax VR

Warto dodać, że producent zadbał o możliwość dostosowania odległości soczewki od źrenicy oraz ostrości obrazu. Pimax VR chwalą się wyświetlaniem obrazu 4K, ale w obudowie znalazło się złącze HDMI 1.4b, a co za tym idzie nie da się przesyłać do nich obrazu 4K w 60 klatkach. Zamiast tego producent zastosował interpolację z Full HD 1080p. Pierwsze recenzje mówią, że to rozwiązanie spisuje się bardzo dobrze.
Zobacz także: Fove 0 - gogle VR z systemem śledzenia oczu »Gogle korzystają z wbudowanego żyroskopu , magnetometru, akcelerometru oraz czujników światła i odległości. Pimax VR zostały wycenione na około 350 dolarów. Na razie sprzęt jest dostępny tylko w Chinach, ale jest szansa, że wkrótce się to zmieni.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Pimax VR - nowe gogle VR w ekranem pracującym w 4K

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale LifestyleDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Pimax VR - nowe gogle VR w ekranem pracującym w 4K