High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Playstation 4 - garść informacji z targów GDC 2013

Komputery i konsole

rss

Playstation 4 - garść informacji z targów GDC 2013

2013.03.29//  J. Kruczek
Sony wykorzystało targi GDC do kolejnej prezentacji swojej nowej konsoli. Producent skupił się tym razem na jej poszczególnych elementach, jak choćby nowy kontroler. Zaprezentowano również nową wersję kamery Playstation Eye oraz zdradzono informacje o dyskach do PS4.
Zobacz także: Nowy Xbox potrzebuje stałego połączenia z internetem? »DualShock 4 posiada na obudowie mały panel dotykowy. Będzie on pełnił zarówno rolę przycisku, jak i obsłuży multidotyk. Producent wyposażył pada w wejście, które posłuży do podłączania peryferyjnych gadżetów. Te jednak zostaną pokazane po premierze konsoli. Playstation 4 obsłuży równocześnie cztery kontrolery i pozwoli na ich ładowanie gdy będzie się znajdować w trybie czuwania.
Playstation 4
Playstation 4 Playstation 4
Playstation 4

Pady będą oznaczane jednym z czterech kolorów na pasku w obudowie. Dzięki temu gracze będą mogli rozróżniać swoje kontrolery. Na liście akcesoriów znajdzie się kamera Playstation Eye. Posiada ona dwa sensory pracujące w rozdzielczości 1280x800 pikseli. Będzie ona pracować na tej samej zasadzie co konkurencyjny Kinect. Ciekawym rozwiązaniem będzie śledzenie kontrolerów. W przypadku gry na podzielonym ekranie Eye będzie kontrolować położenie padów. Gdy zmienią gracze zamienią się miejscami to automatycznie nastąpi zmiana połówek na ekranie.
Zobacz także: Nvidia Project Shield - nowy film z prezentacją działania konsoli »Bardzo dobrze prezentuje się możliwość współdzielenia gier z PS4 na PS Vita. Wystarczy mieć obie konsole i ta większa automatycznie wygeneruje obraz dla dwóch urządzeń i prześle go do mniejszej. W ten sposób można kontynuować na PS Vita rozgrywkę, gdy telewizor będzie zajęty przez innego domownika. Ostatnią przydatną funkcją będzie aplikacja na smartfony i tablety. Pozwoli ona zainicjować ściąganie gry bądź dema z PSN na konsolę stojącą w domu. W ten sposób można pobrać grę przed dotarciem do domu. Playstation 4 zadebiutuje końcem roku. Dokładna data i cena pozostaje tajemnicą.
Playstation 4
Playstation 4 Playstation 4
Playstation 4
Playstation 4
Playstation 4
Playstation 4

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Playstation 4 - garść informacji z targów GDC 2013

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale SportDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Playstation 4 - garść informacji z targów GDC 2013