High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Problemy z aparatami Sony Alfa A33 i A55V

Foto

rss

Problemy z aparatami Sony Alfa A33 i A55V

2010.10.02//  J. Kruczek
Sony poinformowało o problemie technicznych nękającym najnowsze lustrzanki z serii Alfa. Zgodnie z informacją modele A33 i A55V ulegają przegrzewaniu podczas dłuższego filmowania, co może doprowadzić do bardzo niebezpiecznej sytuacji.
Powodem przegrzewania się jest moduł obsługujący autofocusa bazującego na pomiarze fazowym w trakcie filmowania. Rozwiązanie to generuje wysoką temperaturę, a półprzepuszczalne lustro umieszczone na stałe nie pozwala na odpowiednie schłodzenie elementu. Dodatkowo problem pogłębia mechanizm stabilizacji obrazu i dodatkowo skraca czas pracy. Producent sugeruje obniżenie czasu filmowania ciągłego i rezygnację z korzystania ze stabilizacji obrazu.
Sony Alfa Sony Alfa
Sony Alfa Sony Alfa
Sony Alfa Sony Alfa


Zobacz także: Canon EOS 60D - zaprezentowano nową lustrzankę dla wymagających »W związku z problemem Sony opublikowało specjalną notkę, w której podaje maksymalne czasy filmowania ciągłego w nowych lustrzankach. Producent zaleca, aby w temperaturze otoczenia 20 stopni Celsjusza filmować maksymalnie przez 29 minut w przypadku obu modeli. Przy włączonej stabilizacji obrazu czas ten spada do 11 minut w A33 i 9 minut w A55V. W przypadku 30 stopni czas spada do 22 minut w A33 i 13 minut w A55V. Włączona stabilizacja zmniejsza czas pracy do kolejno 7 i 6 minut.
Sony Alfa Sony Alfa
Sony Alfa Sony Alfa
Sony Alfa Sony Alfa

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Problemy z aparatami Sony Alfa A33 i A55V

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Problemy z aparatami Sony Alfa A33 i A55V