High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Project Alloy - gogle połączonej rzeczywistości od Intela

Gadżety

rss

Project Alloy - gogle połączonej rzeczywistości od Intela

2016.08.18//  J. Kruczek
Project Alloy jest nowym urządzeniem Intela, który postanowił także zainwestować w wirtualną rzeczywistość. Jednak koncern określa nowe gogle mianem techniki połączonej rzeczywistości.

Sprzęt ma się mocno różnić od prezentowanych dotychczas gogli. Przede wszystkim mamy do czynienia z w pełni bezprzewodowym urządzeniem. Pojęcie połączonej rzeczywistości jest tu kluczowe. Wszystkie dotychczasowe gogle odcinają nas całkowicie od świata zewnętrznego.
Project Alloy
Project Alloy Project Alloy
Project Alloy

Project Alloy korzysta z całego szeregu czujników Real Sense i kamer dzięki czemu możemy w goglach zobaczyć elementy świata rzeczywistego. Dzięki temu rozwiązaniu możemy w wirtualnej rzeczywistości wyświetlić nasze ręce, które posłużą nam za kontroler. Co więcej gdy się zbliżymy do jakiejś przeszkody to ta zostanie wyświetlona w goglach. Dzięki temu nie zderzymy się ze ściana czy nie przepadniemy przez stół.
Zobacz także: OSVR HDK 2 - gogle VR od firm Razer i Sensics »Intel zapowiedział, że Project Alloy będzie się odznaczał potężną mocą obliczeniową. Co więcej kod źródłowy i dokumentacja projektu zostanie opublikowana, aby każdy producent mógł skorzystać z tego pomysłu.
Project Alloy
Project Alloy
Project Alloy

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Project Alloy - gogle połączonej rzeczywistości od Intela

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale SportDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Project Alloy - gogle połączonej rzeczywistości od Intela