High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Project Morpheus - mocna odpowiedź Sony na Oculus Rift

Komputery i konsole

rss

Project Morpheus - mocna odpowiedź Sony na Oculus Rift

2014.03.19//  J. Kruczek
Sony wielokrotnie wspominało o planie stworzenia własnych okularów wizyjnych pozwalających na uzyskanie nowego wymiaru wirtualnej rozrywki na Playstation. Japoński koncern właśnie zaprezentował Project Morpheus, czyli swoją konsolową odpowiedź na Oculus Rift.
Zobacz także: Valve pracuje nad goglami do wirtualnej rzeczywistości »Ogólnie rzecz biorąc Project Morpheus będzie kontrolerem dla konsoli Playstation 4 i ma oferować wysoką jakość obrazu i dźwięku przy wysokiej ilości wyświetlanych klatek i stosunkowo niskim opóźnieniu. Wirtualna rozszerzona rzeczywistość jest jedną z dróg rozwoju dla twórców gier. Sony zapowiada, że ich urządzenie zdefiniuje tą formą rozgrywki i będzie przełomem na miarę montażu napędu Blu-ray w PS3.
Project Morpheus
Project Morpheus Project Morpheus
Project Morpheus

Project Morpheus wyświetli obraz, ale sterowaniem zajmą się PS Camera oraz PS Move. Nie zdradzono jeszcze szczegółów urządzenia, ale prawdopodobnie skorzysta on ze zmodyfikowanej różdżki Move. Póki co wiemy, że Project Morpheus wyświetli obraz w rozdzielczości Full HD 1080p przy 90-stopniowym polu widzenia. Odległość źrenicy wyjściowej wyniesie 15 mm, a wyświetlacz będzie pracował w częstotliwości 1000 Hz. Gogle pozwolą też na pełny obrót o 360 stopni.
Zobacz także: Kontrolery dla konsol i komputerów »Wiemy też, że Project Morpheus będzie dostarczał dźwięk przestrzenny. Niestety nie znamy szczegółów nowego kontrolera, ani jego cen i obsługiwanych gier. Konkretów możemy się spodziewać na czerwcowych targach E3. Prawdopodobnie właśnie wtedy Sony dokona prezentacji finalnej wersji gogli. My za to już teraz możemy stwierdzić, że mamy kolejny powód dla którego lepiej kupić PS4 niż Xboxa One.
Playstation 4
Playstation 4 Playstation 4
Playstation 4
Playstation 4
Playstation 4
Playstation 4

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Project Morpheus - mocna odpowiedź Sony na Oculus Rift

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale SportDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Project Morpheus - mocna odpowiedź Sony na Oculus Rift