High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Razer Blade - laptop do gry oparty o koncepcję Switchblade

Komputery i konsole

rss

Razer Blade - laptop do gry oparty o koncepcję Switchblade

2011.08.27//  J. Kruczek
Razer jakiś czas temu zaprezentował platformę do gry Switchblade, która przypominała małego laptopa. Urządzenie pełniło rolę konsoli do gier pecetowych, a teraz przyszła pora na solidne rozwinięcie tej koncepcji.
Razer Blade jest laptopem oferującym matrycę 17,3 megapiksela, wyświetlająca obraz w jakości Full HD 1080p. Komputer łączy w sobie pomysły zawarte w Switchblade i poszerza je o pełną funkcjonalność laptopa. Całość zaś zamknięto w nowoczesnej i smukłej obudowie. Sercem Razer Blade został procesor Intel Core i7-2640M, który wspomaga 8GB pamięci RAM DDR3.
Razer Blade Razer Blade
Razer Blade Razer Blade
Razer Blade Razer Blade

Za oprawę graficzną będzie odpowiadać karta Nvidia GeForce GT 555M z 2GB pamięci. Na pokładzie znalazł się dość mały dysk o pojemności 320GB i prędkości obrotów 7200RPM. Na pokładzie znajdziemy moduły WiFi i bLuetooth 3.0 oraz kamerkę HD. Nie zabrakło portów USB 2.0 oraz 3.0 i złącza HDMI oraz audio. Całość waży zaledwie 3,16kg i ma grubość 2,24cm.
Zobacz także: MSI GT683DX - laptop dla graczy z kartą GeForce GTX 570M »Największą zaletą Razer Blade jest interfejs UI Switchblade, który oferuje programowalne klawisze, na których wyświetlają się ikony z gry. Nie zabrakło też wielodotykowego ekranu LCD, który wyświetla informacje z gier bądź służy w roli touchpada. Razer Blade zadebiutuje w czwartym kwartale roku i będzie dostępny za cenę 2799 dolarów, co jest dość wygórowaną ceną. Mimo wszystko urządzenie jest bardzo ciekawym rozwiązaniem dla osób grających w MMO bądź klasyczne RTS'y.
Razer Blade Razer Switchblade
Razer Blade Razer Switchblade
Razer Blade Razer Switchblade
Razer Blade Razer Switchblade
Razer Blade Razer Switchblade
Razer Blade Razer Switchblade

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Razer Blade - laptop do gry oparty o koncepcję Switchblade

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale GryDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Razer Blade - laptop do gry oparty o koncepcję Switchblade