High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Samsung Galaxy Glass skorzysta z wirtualnej klawiatury na dłoni

Gadżety

rss

Samsung Galaxy Glass skorzysta z wirtualnej klawiatury na dłoni

2014.03.07//  J. Kruczek
Google prezentując koncepcyjne Google Glass rozpoczął prawdziwy wyścig zbrojeń. Producenci sprzętu prześcigają się w pomysłach na własne rozwiązania w zakresie rzeczywistości rozszerzonej.
Zobacz także: Ring - pierścień technologicznej mocy »Jednym z producentów szykujących swoją wersję okularów jest Samsung. Koreański gigant pracuje podobno nad gadżetem noszącym nazwę Galaxy Glass. Prawdopodobnie główne założenia będą bardzo podobne, jak w przypadku urządzenia Google. Jednak pojawią się różnice mające przechylić szalę rynkowego zwycięstwa na stronę Samsunga.
Galaxy Glass
Galaxy Glass Galaxy Glass
Galaxy Glass

Koncern złożył w zeszłym roku dokumenty patentowe odnośnie jednego z elementów okularów. Teraz informacje o funkcji wypłynęły i rzucają nowe światło na funkcjonalność Galaxy Glass. Według opublikowanych w sieci informacji okulary zostaną wyposażone w wirtualną klawiaturę połączoną z dłońmi. Jak to ma działać?
Zobacz także: Garmin Vivofit - asystent treningu zamknięty w opasce »Użytkownik patrząc na swoje dłonie zobaczy litery i znaki znane z klawiatur. Klikanie odpowiednich będzie się odbywało przez przyciśnięcie odpowiedniego miejsca dłoni kciukiem. Galaxy Glass rozpozna gest i miejsce naciśnięcia, po czym uzupełni wypełniane okno wiadomości, czy dokumentu. Pomysł jest całkiem dobry i może się okazać bardzo praktyczny. W ten sposób nie będzie trzeba wyciągać smartfona jeżeli zechce się napisać wiadomość. Szkoda tylko, że nie wiemy kiedy Galaxy Glass miałby zostać zaprezentowany i czy ostatecznie powstanie.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Samsung Galaxy Glass skorzysta z wirtualnej klawiatury na dłoni

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...


Do góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Samsung Galaxy Glass skorzysta z wirtualnej klawiatury na dłoni