High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Samsung HMX-H105 - pierwsza kamera z dyskiem SSD

Foto

rss

Samsung HMX-H105 - pierwsza kamera z dyskiem SSD

2009.06.10//  Rafał Bednarz
Stało się. Mamy na rynku pierwszą kamerę cyfrową HD wykorzystującą do zapisu pamięć SSD. Samsung HMX-H105 to pierwsza jaskółka, która zwiastuje rewolucję, która czeka świat cyfrowych filmów.

Pamięć SSD ma same zalety w stosunku do dysków twardych, które do tej pory królowały w kamerach HD. Nie jest wrażliwa na wstrząsy oraz zmiany temperatury. Kolejna ogromną zaletą jest zdecydowanie mniejszy pobór energii (nawet do 8 razy) - co oczywiście ma przełożenie na czas pracy kamery. Zajmuje również mniej miejsca i jest lżejsza - kolejne argumenty za dyskami SSD.

Samsung HMX-H105 Samsung HMX-H105
Samsung HMX-H105 Nagrywa na dysk SSD
Samsung HMX-H105 wyposażony został w 32GB pamięci. Dzięki wykorzystaniu bardzo efektywnego kodeka H.264 możliwy jest zapis 6 godzin filmu w jakości Full HD. Kamera posiada obiektyw Schneider Kreuznach Varioplan HD z 10-krotnym zoomem optycznym i kątem 37mm. Wyposażono go oczywiście w optyczną stabilizację obrazu. Korpus kryje matrycę CMOS w rozmiarze 1/4,5”.
Sugerowana cena detaliczna brutto modelu HMX-H105 to 2899 złotych. Jeżeli szukacie dobrej kamery przed wakacyjnymi podróżami, warto rozważyć ten model wśród potencjalnych zakupów.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfona

Źródło: Samsung


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Samsung HMX-H105 - pierwsza kamera z dyskiem SSD
 / 
Samsung HMX-H105 - pierwsza kamera z dyskiem SSD
Geminus pisze:

I to jest dokładnie to, na co czekałem - kamera full HD z dobrą optyką i dyskiem SSD. Mam trzech znajomych, którzy musieli oddać (na szczęście na gwarancji) swoje kamery ze względu na uszkodzenie twardego dysku. Kamera to nie laptop i potrafi się poniewierać.

 / 
Samsung HMX-H105 - pierwsza kamera z dyskiem SSD
jack21 pisze:

Bardzo ciekaw jestem jakie przelozenie na realny czas pracy bedzie mialo zastosowanie SSD. Poza tym z tego co slyszalem w notebookach dyski SSD sa bardziej awaryjne, niz zwykle HDD.

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale SportDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Samsung HMX-H105 - pierwsza kamera z dyskiem SSD