High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Samsung Project Beyond - kamera pozwalająca kręcić filmy dla wirtualnej rzeczywistości

Foto

rss

Samsung Project Beyond - kamera pozwalająca kręcić filmy dla wirtualnej rzeczywistości

2014.11.17//  J. Kruczek
Samsung prezentując gogle Gear VR pokazał światu, że nie boi się nowych technologii i ma zamiar je popularyzować. Spora część ludzi uznała jednak, że jest to tylko gadżet, który zgubi się na tle produktów firm inwestujących w rozwój wirtualnej rzeczywistości.
Teraz pogląd na sprawę może się zmienić dzięki kamerze Project Beyond. Samsung udowodnił, że Gear VR nie będzie tylko gadżetem dla smartfona a koncern ma zamiar się przyłożyć do rozwoju wirtualnej rzeczywistości. Samsung Project Beyond to specjalna kamera pozwalająca filmować materiały 3D obejmując 360 stopni pola widzenia.
Samsung Project Beyond
Samsung Project Beyond Samsung Project Beyond
Samsung Project Beyond

Urządzenie montowane na statywie posiada 16 wbudowanych kamer obejmujących całą sferę wokół. W ten sposób nie tylko można uwiecznić pełny zakres zdarzeń, ale też za sprawą specjalnych aplikacji nagrany materiał zostanie zmieniony w animację wirtualnej rzeczywistości.
Zobacz także: Archos VR Glasses - gogle wirtualnej rzeczywistości za 119 złotych »Tak przygotowany materiał odtworzymy przy użyciu gogli Gear VR. Wystarczy sobie wyobrazić nagranie jakiegoś wydarzenia, czy podróży w ten sposób i późniejsze podziwianie wszystkiego w wirtualnej rzeczywistości. Nagrane materiały będą filmami, więc będzie można dosłownie raz jeszcze przeżyć na przykład rejs statkiem. Nie wiemy niestety kiedy i w jakiej cenie zadebiutuje Samsung Project Beyond. Niedługo powinniśmy poznać szczegóły.
Samsung Project Beyond
Samsung Project Beyond Samsung Project Beyond
Samsung Project Beyond

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Samsung Project Beyond - kamera pozwalająca kręcić filmy dla wirtualnej rzeczywistości

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale SportDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Samsung Project Beyond - kamera pozwalająca kręcić filmy dla wirtualnej rzeczywistości