High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Samsung Smart Bike - inteligentny rower ze stacją dokującą na smartfona

Gadżety

rss

Samsung Smart Bike - inteligentny rower ze stacją dokującą na smartfona

2014.06.15//  J. Kruczek
Samsung zaprezentował niedawno ciekawy koncept roweru, nad którym pracował Giovani Pelizzoli. Były kolarz i twórca ram opracował główną konstrukcję Smart Bike, a koreański koncern zadbał o odpowiednią technologię.
Prezentowany rower został wykonany z aluminium i należy do bardzo lekkich konstrukcji. Projektant ramy postawił na zakrzywione rury co ma niwelować drgania w czasie jazdy. Oczywiście Samsung Smart Bike powstał z myślą o współpracy ze smartfonami. Te umieścimy na kierownicy.
Samsung Smart Bike
Samsung Smart Bike Samsung Smart Bike
Samsung Smart Bike

Smartfon połączy się z rowerem za pomocą WiFi bądź Bluetootha. Pod siodełkiem znalazła się kamera, która przekaże obraz do telefonu tworząc w ten sposób wirtualne lusterko wsteczne. Ciekawym rozwiązaniem są laserowe wskaźniki rzucające po zmroku światło na jezdnię. W ten sposób wskazują w ciemności obrys roweru.
Zobacz także: Sphyke C3N Bike Lock - gadżet do walki z rowerowymi złodziejami »Oczywiście smartfon po podłączeniu uruchomi odpowiednią aplikację dbającą nie tylko o uruchamianie funkcji roweru. Aplikacja miałaby pełnić rolę trenera, nawigacji, licznika i czarnej skrzynki. Nie wiemy, czy Samsung Smart Bike trafi do produkcji, ale koreański producent jest znany z ochoczego rozwoju podobnych projektów więc może niedługo zobaczymy produkcyjną wersję.
Samsung Smart Bike
Samsung Smart Bike Samsung Smart Bike
Samsung Smart Bike

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Samsung Smart Bike - inteligentny rower ze stacją dokującą na smartfona

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale KulturaDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Samsung Smart Bike - inteligentny rower ze stacją dokującą na smartfona