High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Samsung tworzy nowego netbooka z systemem Google Chrome OS

Komputery i konsole

rss

Samsung tworzy nowego netbooka z systemem Google Chrome OS

2010.02.15//  J. Kruczek
Rosnący rynek tabletów internetowych wypchnął ostatnimi czasy z kręgu zainteresowania bardziej tradycyjne netbooki. Firma Samsung postanowiła przypomnieć odbiorcom o miniaturowych laptopach i zaprezentowała swój plan stworzenia zupełnie nowego netbooka, który zaoferuje użytkownikom zupełnie nowe rozwiązania, niespotykane dotąd w takich urządzeniach.
Zobacz także: Onkyo NX707A4, netbook, tablet i nawigacja GPS w jednym »Nowy netbook od Samsunga odejdzie od wykorzystania układu Intel Atom i najprawdopodobniej będzie wyposażony w ARM Snapdragon o taktowaniu 1,5GHz. Układ firmy Qualcomm ma porównywalna wydajność do Atoma, a przy tym jest dużo tańszy i bardziej oszczędny w zużyciu energii. Takie rozwiązanie wydaje się oczywiste w czasach walki o oszczędności i ekologię. Rezygnacja przez Samsunga z układu Intel Atom może przysporzyć producentowi procesorów drobnych problemów.
Samsung Samsung
Samsung Samsung
Samsung Samsung


Zobacz także: Netbook LG X-Note Mini X130 - długodystansowiec »Samsung podał przybliżoną specyfikacje urządzenia. Zgodnie z tym, co podaje producent w nowym netbooku znajdzie się 2GB pamięci RAM, które w wystarczający sposób będą wspierać nowy układ ARM Snapdragon. Urządzenie zaoferuje 64GB pamięci wewnętrznej w postaci dysku SSD. Wybór takiego dysku był podyktowany przygotowaniem netbooka pod kątem systemu Chrome OS, który działa tylko z dyskami SSD. Takie połączenie ma pozwalać na uruchomienie urządzenia w 8 sekund. Nowy netbook będzie posiadał standardowy ekran o przekątnej 10,1 cala oraz wbudowane moduły WiFi i 3G. Samsung nie podał jeszcze kiedy i za jaką cenę zadebiutuje nowy netbook.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Samsung tworzy nowego netbooka z systemem Google Chrome OS

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Samsung tworzy nowego netbooka z systemem Google Chrome OS