High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Scoshe RDTX-PRO - licznik geigera dla iPhone'a

Gadżety

rss

Scoshe RDTX-PRO - licznik geigera dla iPhone'a

2011.09.01//  J. Kruczek
Tegoroczne wydarzenia w Japonii otworzyły na rynku gadżetów nowy dział, który skupia urządzenia pozwalające walczyć o przetrwanie i zmagać się z kataklizmami. Firma Scoshe zaprezentowała licznik Geigera, który współpracuje z urządzeniami Apple.
Zobacz także: iPhone Dot - obrotowa kamera do smartfona Apple »Scoshe RDTX-PRO współpracuje z iPhone'ami i iPodami, dzięki specjalnej aplikacji. Urządzenie pozwala na wykrywanie promieniowania powyżej 60 keV z dokładnością do 5 procent. Gadżet służy też w roli alarmu, który da znać po wejściu w skażony teren. Licznik powstał po wydarzeniach związanych z elektrownią Fukushima i serii sprzecznych informacji płynących od rządu japońskiego.
Scoshe RDTX-PRO Scoshe RDTX-PRO
Scoshe RDTX-PRO Scoshe RDTX-PRO
Scoshe RDTX-PRO Scoshe RDTX-PRO


Zobacz także: Cydle i30 - mobilny tuner telewizyjny dla iPhone'a »Ludzie domagali się jasnych i prawdziwych informacji, a teraz będą mogli sami oceniać zagrożenie. Co więcej wyniki pomiarów wykonane RDTX-PRO można opublikować na Facebooku, Twitterze oraz Google Maps. Aplikacja obsługująca gadżet została zintegrowana z powyższymi serwisami, co pozwoli na szybki informowanie osób zamieszkujących skażony teren. RDTX-PRO zadebiutuje na rynku w tym tygodniu i będzie dostępny za 330 dolarów, a 10 dolarów z każdego sprzedanego egzemplarza trafi do kasy fundacji walczących ze skutkami trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Scoshe RDTX-PRO - licznik geigera dla iPhone'a

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale SportDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Scoshe RDTX-PRO - licznik geigera dla iPhone'a