High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Sony SmartEyeGlass - japoński konkurent dla Google Glass

Gadżety

rss

Sony SmartEyeGlass - japoński konkurent dla Google Glass

2014.09.21//  J. Kruczek
Sony od pewnego czasu pracuje nad własnymi okularami rzeczywistości rozszerzonej. Projekt SmartEyeGlass ma być konkurencją dla okularów Google i co ważne nie kopiuje rozwiązań, ale idzie własną drogą.
Sony zapowiedziało, że teraz ma się zamiar mocniej skupić na SmartEyeGlass i opracować możliwie jak najszybciej wersję produkcyjną. Pierwszym etapem rozwoju jest wypuszczenie pakietu deweloperskiego pozwalającego programistom na tworzenie aplikacji na okulary.
Sony SmartEyeGlass
Sony SmartEyeGlass Sony SmartEyeGlass
Sony SmartEyeGlass

Na opublikowanych na razie materiałach możemy zobaczyć prototypowe urządzenie, które zapewne mocno się zmieni przed premierą. Skupmy się więc na użytych technologiach. Główną różnicą względem Google Glass jest wykorzystanie obu szkiełek w roli ekranów. Wyświetla się na nich monochromatyczny obraz tak zbalansowany, aby nie przesłaniać rzeczywistości, ale być wystarczająco widocznym.
Zobacz także: Google Glass dostępne dla wszystkich. Rozpoczęto otwarte beta testy »Taka forma obrazu ma gwarantować czytelność w pełnym słońcu oraz mniejszy pobór energii. Pełna funkcjonalność Sony SmartEyeGlass zostanie dopiero ujawniona, ale łączą się one ze smartfonami z Androidem. Zapewne będzie można wyświetlić na okularach wszystkie treści z telefonu. W obudowie okularów znajdzie się szereg przydatnych czujników oraz kamera o rozdzielczości 3 Mpix. Pierwsza wersja demonstracyjna ma zostać pokazana początkiem przyszłego roku.
Sony SmartEyeGlass
Sony SmartEyeGlass Sony SmartEyeGlass
Sony SmartEyeGlass

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Sony SmartEyeGlass - japoński konkurent dla Google Glass

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale GryDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Sony SmartEyeGlass - japoński konkurent dla Google Glass