High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Sony szykuje okulary wizyjne dla Playstation 4?

Komputery i konsole

rss

Sony szykuje okulary wizyjne dla Playstation 4?

2013.11.08//  J. Kruczek
PlayStation 4 najprawdopodobniej otrzyma dedykowane okulary wizyjne. Od dłuższego czasu pojawiały się pogłoski o wprowadzeniu podobnego sprzętu przez Sony, a teraz wyciekły informacje o wnioskach patentowych na gadżet poświęcony wirtualnej rzeczywistości.
Do sieci wyciekły szczegóły dwóch wniosków patentowych dotyczących systemu dźwięku oraz hełmu dla okularów wizyjnych. Dokumenty zostały złożone rzekomo w maju 2013 roku. W kwestii dźwięku opracowano miedzy innymi system ostrzegania użytkownika o wydarzeniach z zewnątrz. Osoba pochłonięta grą musi zdaniem Sony mieć kontakt z rzeczywistością, dlatego specjalny system informowałby o zbliżających się osobach, czy przedmiotach oraz o głośnych dźwiękach, jak na przykład płacz dziecka.
Sony HMZ
Sony HMZ Sony HMZ
Sony HMZ


Zobacz także: Oculus Rift - nowoczesny hełm wirtualnej rzeczywistości »W kwestii hełmu prawdopodobnie użytkownicy otrzymaliby zbliżone urządzenie do Ocolus Rift. Śledzenie ruchów głowy czy stabilizacja obrazu nie zaskakują. Okulary zostaną zaprezentowane najprawdopodobniej nie wcześniej, jak na czerwcowych targach E3 w 2014 roku. Pomysł stworzenia okularów wizyjnych dla PlayStation 4 zdaje się być bardzo dobry i ciężko podejrzewać, aby Sony nie chciało wykorzystać takiego potencjału.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Sony szykuje okulary wizyjne dla Playstation 4?

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale GryDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Sony szykuje okulary wizyjne dla Playstation 4?