High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Sony zaprezentowało elastyczny elektroniczny papier

Gadżety

rss

Sony zaprezentowało elastyczny elektroniczny papier

2010.09.18//  J. Kruczek
Sony zaprezentowało podczas konferencji Dealer Convention swój własny prototyp elektronicznego papieru, który w przyszłości ma znaleźć zastosowanie w komercyjnych urządzeniach. Elektroniczny papier to elastyczny wyświetlacz, który można dowolnie zginać i zwijać.
Zobacz także: LG prezentuje 19 calowy, giętki ekran E-Ink »Produkt Sony nie jest nowym rozwiązaniem, podobne elastyczne ekrany zaprezentowało już LG, które w przeciwieństwie do Sony zapowiedziało oficjalnie prace nad urządzeniami wykorzystującymi nową technologię. Produkt Sony został oparty o konstrukcję z plastiku, co pozwala na bezpieczne zwijanie elektronicznego arkusza.
Sony e-papier Sony e-papier
Sony e-papier Sony e-papier
Sony e-papier Sony e-papier


Zobacz także: Rollphone - koncepcyjny telefon ze zwijanym ekranem dotykowym »Podczas spotkania w Tokio zaprezentowano czarno-białą wersję wyświetlacza, ale w przyszłości ma też zostać pokazana kolorowa matryca. Elastyczne ekrany mają znaleźć zastosowanie w czytnikach elektronicznych książek. W przyszłości podobne ekrany miałyby zastąpić także tradycyjną prasę, która mogłaby być pobierana z sieci na elastyczny wyświetlacz. Takie rozwiązanie pozwoliłoby ułatwić dostęp do codziennej prasy i zdecydowanie wpłynąć na ochronę środowiska, po wyeliminowaniu papierowych gazet. Przyszłość pokaże, jak nowa technologia przyjmie się na rynku.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Sony zaprezentowało elastyczny elektroniczny papier

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale ExtremeDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Sony zaprezentowało elastyczny elektroniczny papier