High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Sphere Pro - sferyczny obiektyw dla lustrzanek

Foto

rss

Sphere Pro - sferyczny obiektyw dla lustrzanek

2016.12.29//  J. Kruczek
Popularność filmów sferycznych ciągle rośnie. Coraz więcej użytkowników chce kręcić takie materiały, a to oznacza, że na rynku pojawia się coraz więcej sprzętu. Przykładem ciekawego rozwiązania może być Sphere Pro.
Zobacz także: Entaniya Fisheye - drogie obiektywy z Japonii »Sphere Pro jest obiektywem do uchwycenia obrazu sferycznego klasycznymi lustrzankami. Dzięki temu nie trzeba posiadać specjalistycznej kamery. Wystarczy nałożyć Sphere Pro na lustrzankę i cieszyć się filmowaniem w 360 stopniach.
Sphere Pro
Sphere Pro Sphere Pro
Sphere Pro

Obiektyw korzysta ze standardowej optyki oraz specjalnego toroidalnego lustra. W poziomie obraz jest rejestrowany w 360 stopniach, a w pionie w 180 stopniach. Użytkownicy skorzystają tylko z jednej wartości przesłony f/8. Minimalny dystans ostrzenia wynosi tu 1 m. Obiektyw waży 2 kg.
Zobacz także: Lensbaby Trio 28 - trzy obiektywy w jednym »Producent przygotował Sphere Pro z mocowaniem Nikon F. Obiektyw może jednak pracować z wszystkimi adapterami pozwalającymi na zmianę systemu. Na razie nie rozpoczęto sprzedaży obiektywu, ale można go wypożyczyć u producenta.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Sphere Pro - sferyczny obiektyw dla lustrzanek

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale ExtremeDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Sphere Pro - sferyczny obiektyw dla lustrzanek