High-Tech & Gadżety   »   Telefony   »   System KDDI namierzy i rozpozna czynności wykonywane przez właściciela danej komórki

Telefony

rss

System KDDI namierzy i rozpozna czynności wykonywane przez właściciela danej komórki

2010.03.13//  J. Kruczek
Rozwój technologii jest zarówno korzystny jak i uwłaczający niektórym ludziom. Najnowsza technologia opracowana przez japońskiego giganta telefonii, KDDI Corporation pozwoli na kontrolowanie ludzi za pośrednictwem ich telefonów komórkowych.

Dotychczasowe systemy namierzania telefonów korzystały z sieci przekaźników telefonii komórkowej. Nowy system pozwala na namierzanie telefonu i sczytywanie danych z akcelerometru, co daje możliwość nie tylko ustalenia położenia geograficznego telefonu, ale także uzyskuje informacje o czynnościach, jakie wykonuje posiadacz aparatu.
KDDI Taka ciężka praca umysłowa...
KDDI ...już wkrótce może nie być wykonalna...
KDDI ...przez nowy system kontroli od KDDI w twojej komórce

System KDDI na podstawie odczytów akcelerometru jest w stanie ustalić czynności wykonywane przez użytkownika. System dostarczy informacji czy właściciel aktualnie leży, siedzi, biegnie czy stoi. Gwałtowne odczyty akcelerometru mogą też świadczyć czy dana osoba aktualnie pracuje czy się obija. Producent zapewnia, że oprogramowanie jest w stanie rozróżnić czynności takie jak zamiatanie, mycie naczyń czy opróżnianie kubłów na śmieci.

System będzie sprzedawany, jako oprogramowanie, które instaluje osoba inwigilująca, a następnie dodaje do programu odpowiednie telefony. Nowa technologia jest o tyle ciekawa, co kontrowersyjna. Z jednej strony zadowoleni z niej będą szefowie firm, do których jest skierowana oferta firmy KDDI, którzy teraz będą mogli skuteczniej kontrolować swoich podwładnych. Z drugiej strony system może być użyty w celach prywatnych, co będzie naruszało prywatność i godność osób śledzonych. Producent nie podał jeszcze szczegółów dotyczących dystrybucji nowego systemu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
System KDDI namierzy i rozpozna czynności wykonywane przez właściciela danej komórki

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale KulturaDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Telefony   »   System KDDI namierzy i rozpozna czynności wykonywane przez właściciela danej komórki