High-Tech & Gadżety   »   Audio-Video   »   Thorens TD 206: Stylowy i elegancki gramofon w nowych wersjach wykończeniowych

Audio-Video

rss

Thorens TD 206: Stylowy i elegancki gramofon w nowych wersjach wykończeniowych

2015.12.30//  M. Kisiel
Makassar i mahoń to dwie nowe wersje wykończeniowe nowoczesnego gramofonu Thorens TD 206. Nowe, stylowe wykończenia kolorystyczne rozszerzają gamę modelu i podkreślają wysoką klasę gramofonu

Gramofon Thorens TD 206 to konstrukcja, która opiera się na rozwiązaniach technicznych zastosowanych w wielokrotnie nagradzanym modelu TD 309. Podstawę gramofonu stanowi wysokiej klasy płyta nośna wykonana z MDF-u, która teraz dostępna jest w jednej z pięciu wersji wykończeniowych: lakierowanych na wysoki połysk białej, czarnej i czerwonej oraz dwóch nowych – mahoń i makassar.
Thorens TD 206
Thorens TD 206 Thorens TD 206
Thorens TD 206

Thorens TD 206 jest w pełni manualnym gramofonem z napędem paskowym. Płaski pasek owinięty jest wokół subtalerza i wprawiany jest w ruch za pomocą niskoszumowego, niskonapięciowego silnika z elektroniczną regulacją prędkości, umożliwiającą wybór jednej z dwóch wartości: 33 1/3 lub 45 obr./min. Płytę gramofonową umieszcza się na ważącym 0,9 kg dwuczęściowym talerzu, wykonanym z aluminium i akrylu.

Thorens TD 206
Thorens TD 206
Precyzyjny odczyt sygnału audio zapewnia wysokiej klasy wkładka Thorens TAS 267, która zamontowana jest na ramieniu Thorens TP 90. Drugi z elementów jest nową konstrukcją i bazuje na sprawdzonym modelu TP 92. Rurka ramienia wykonana jest ze zwiniętego aluminium, wytłumionego wewnętrznie za pomocą technologii RMR (reduced-modal-resonance). Całość obraca się na zaawansowanym łożysku o ultraniskim tarciu.

Gramofon Thorens TD 206 wyposażony jest w magnetyczny antyskating i współpracuje z zewnętrznym zasilaczem. Użytkownik może regulować napięcie paska napędowego, a w przypadku ramienia także wysokość, azymut i przewieszenie. Ochronę przed kurzem zapewnia akrylowa pokrywa.

Thorens TD 206 w nowych wersjach wykończeniowych jest już dostępny w sprzedaży. Poglądowa cena detaliczna modeli mahoń i makassar wynosi 4399 zł.

Specyfikacja:

Tryb pracy

manualny

Napęd

paskowy (płaski pasek owinięty wokół subtalerza)

Prędkości

33 1/3, 45 obr./min.

Zmiana prędkości

elektroniczna

Talerz

12”/0,9 kg (aluminium/akryl)

Zasilanie

zewnętrzny zasilacz 12 V, min. 6 W

Wymiary (S x W x G)

475 x 125 x 370 mm

Waga

5,6 kg

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Thorens TD 206: Stylowy i elegancki gramofon w nowych wersjach wykończeniowych

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale GryDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Audio-Video   »   Thorens TD 206: Stylowy i elegancki gramofon w nowych wersjach wykończeniowych