High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Torby na miarę naszych bagażników - testujemy świetny gadżet do samochodu

Gadżety

rss

Torby na miarę naszych bagażników - testujemy świetny gadżet do samochodu

2015.08.26//  P. Potocki
Wyjazd na wakacje swoim wypieszczonym autem. Który z nas facetów nie czuje podekscytowania. Przed nami droga, pedał gazu pod stopą... Stop! Nie tak szybko. Został jeden mało radosny szczegół – pakowanie. Często jest tak, że tym zajmuje się nasza piękniejsza połowa. My z kolei musimy później te wszystkie bagaże upchnąć w samochodzie i wielu przypadkach jest to walka beznadziejna.
Torby samochodowe kjust Zestaw do Forda S-Max pasuje idealnie do wersji....
Torby samochodowe kjust ...7 miejscowej. W przypadku wersji 5 osobowej...
Torby samochodowe kjust ...pozostaje trochę luzu w bagażniku

Jest jednak światełko w tunelu. Genialny w swej prostocie pomysł – a gdyby tak mieć torby podróżne stworzone specjalnie z myślą o kształcie naszego bagażnika – wykorzystujące w pełni jego pojemność? Wtedy wystarczy oddać do dyspozycji naszej pani taki zestaw i możemy mieć pewność, że zabieg pakowania bagaży do samochodu pójdzie nam bez trudnu. Zaoszczędzony w ten sposób czas będziemy mogli poświęcić na coś bardziej przyjemnego. Zbyt piękne, żeby było to prawdziwe? Wcale nie! A to za sprawą polskiej firmy, która oferuje komplety toreb podróżnych przeznaczone do konkretnych modeli aut.
Torby samochodowe kjust
Torby samochodowe kjust
Torby samochodowe kjust

Jako, że sezon urlopowy w pełni, postanowiliśmy sprawdzić jak się sprawdzają takie torby w praktyce. Do testów otrzymaliśmy zestaw zaprojektowanych z myślą o bagażniku Forda S-Max. Komplet składa się z pięciu toreb. Trzy z nich to typowe torby podróżne wyposażone w chowany uchwyt oraz kółka. Dwie pozostałe mogą również pełnić rolę pojemnych toreb sportowych, które spokojnie możemy wykorzystać na przykład podczas naszych wypraw na siłownię czy basen.
Torby samochodowe kjust
Torby samochodowe kjust
Torby samochodowe kjust

Torby wchodzące w skład zestawu utrzymane są w jednolitej ciemnej kolorystyce. Smaczku dodają akcenty w białym i czerwonym kolorze. Stonowana i ponadczasowa stylistyka trafia w nasze męskie gusta. Wszystkie torby wykonane są z wysokiej jakości poliestru. Dzięki temu, ważą one niewiele a są wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. Zamki w które są zaopatrzone powinny wytrzymać niejeden kataklizm - w tym pakowanie ponad wszelką miarę, do którego przyzwyczaiły nas nasze niewiasty. Dodatkową zaletą zamków jest fakt, iż można je zabezpieczyć za pomocą kłódek (niestety nie ma ich w zestawie). Uchwyty w zamkach są słusznych rozmiarów i z ich uchwyceniem nie ma problemu. W końcu, nie każdy z nas ma smukłe paluszki, godne wirtuoza fortepianu. Wszystkie torby wyposażone są w dodatkowe kieszenie. Nie ma ich dużo ale za to są naprawdę sensownych rozmiarów. W przypadku toreb sportowych zwraca uwagę kieszeń umieszczona na dnie torby. Nieczęsto się taką spotyka a naprawdę bywa użyteczna.
Torby samochodowe kjust
Torby samochodowe kjust
Torby samochodowe kjust

Pakowanie naszych toreb przebiegało bez problemów. Otwór załadunkowy jest naprawdę spory co ułatwia odpowiednie upakowanie naszego wakacyjnego ekwipunku. Dno toreb wyposażone jest w solidne stopki, które zabezpieczają materiał przed przetarciem podczas wypakowywania toreb z samochodu.
Pora na gwóźdź programu, czyli umieszczenie toreb w naszym samochodzie. Bagaźnik S-Maxa w wersji 7-osobowej został zapakowany szczelnie. Pełen sukces! Torby zaprojektowane są z głową - w przypadku,, gdy korzystamy z 7 miejsc w niewielkim bagażniku zmieszczą się 2 torby sportowe. W przypadku, gdy kanapę złożymy, możemy wykorzystać pełen zestaw toreb.
Torby samochodowe kjust
Torby samochodowe kjust
Torby samochodowe kjust

Jednak musimy pamiętać, że popularniejszą wersją tego Forda jest wersja 5 osobowa i w jej przypadku pozostaje w bagażniku trochę luzu (po prostu bagażnik jest trochę głębszy a podłoga załadunkowa dłuższa - wynika to z braku składanego 3 rzędu siedzeń.  Przydałby się zatem w ofercie również komplet dedykowany dla wersji 5-osobowej S-Maxa.

Torby samochodowe kjust
Torby samochodowe kjust
Podczas pakowania i wypakowywania toreb z bagażnika zwróciliśmy uwagę na solidne rączki naszyte na krótszych bokach naszych toreb. Zdecydowanie pomagają one podczas manewrowania walizkami. Za to duży plus. Niestety, zauważyliśmy również i pewien minus. Mieliśmy problem z utrzymaniem w pionie naszych toreb podróżnych wyposażonych w kółka. Po prostu przewracały się one. Po małym sledztwie stwierdziliśmy iż przyczyną jest wyprofilowany pod kątem bok torby – wynika to z dopasowania jej do profilu siedzeń). Niestety, ubocznym efektem jest fakt, iż utrzymanie naszych toreb w pionie jest trudne. Pewnie w przypadku zestawów dedykowanych do innych samochodów ta wada może nie występować. Na plus z kolei musimy zapisać regulowaną i odpowiednio długą rączkę - nawet wysoki facet nie będzie miał problemu z ciągnięciem torby na kółkach.

Podczas naszego wyjazdu torby sprawowały się doskonale. Mamy również pomysł do wykorzystania w przyszłości przez producenta – warto wyposażyć torby w dodatkowy unikalny wyróżnik każdą z nich  (na przykład w postaci kolorowej naszywki lub tasiemki) tak aby można było na pierwszy rzut oka rozpoznać z którą torbą mamy do czynienia. Ułatwi to odszukanie konkretnej torby – a te jak widzicie na zdjęciach są do siebie bardzo podobne a czasem nawet identyczne.

Pora na podsumowanie. Pomysł na torby jest genialny. Przy wykorzystaniu z dedykowanych toreb do naszego bagażnika pakowanie przebiega zdecydowanie sprawniej a komfort psychiczny jaki nam towarzyszy, gdy wiemy, że NA PEWNO zmieścimy nasze bagaże, jest nie do przecenienia. Na koniec dziękujemy firmie KJUST za udostępnienie kompletu toreb do testu. Jeżeli chcecie sprawdzić czy są dostępne torby dedykowane do Waszej fury zajrzyjcie na stronę producenta - torbysamochodowe.pl 
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfona

Źródło: Banzaj.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Torby na miarę naszych bagażników - testujemy świetny gadżet do samochodu
 / 
Komentarze do: Torby na miarę naszych bagażników...
DonVito pisze:

No to jest dobry patent. Wiele razy przy pakowaniu auta mialem serdecznie dosyc probujac na kilka sposobow upchac bagaze.

 / 
Komentarze do: Torby na miarę naszych bagażników...
swish pisze:

No fajny pomysł ale niestety wybór samochodów wciąż jest dość ograniczony. Do mojego auta nie ma :(

 / 
Komentarze do: Torby na miarę naszych bagażników...
jack21 pisze:

No to jest to! Przed kolejnymi wakacjami rozważę zakup. Do szewskiej pasji mnie doprowadza czasem pakowanie i przepakowywanie. Niestety w moim aucie bagażnik nie należy do największych :(

 / 
Komentarze do: Torby na miarę naszych bagażników...
bartek_w pisze:

Do mojego auta też nie ma :( Ale bardzo dobry patent !

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale SportDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Torby na miarę naszych bagażników - testujemy świetny gadżet do samochodu