High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Ultra Game Boy - nadchodzi współczesna wersja kultowej konsolki

Komputery i konsole

rss

Ultra Game Boy - nadchodzi współczesna wersja kultowej konsolki

2018.01.12//  J. Kruczek
Hyperkin jest znany z budowy ciekawych urządzeń elektronicznych dla miłośników retro. To ta firma stoi za fenomenalnym Retronem 5, a podczas targów CES producent zdradził plan na swoje nowe urządzenie. A będzie nim współczesna wersja kultowego Game Boya.
Ultra Game Boy ma zaoferować użytkownikom wiele funkcji, których brakowało urządzeniom z lat 90-tych. Przede wszystkim konsola otrzyma aluminiową obudowę o znacznie większej wytrzymałości niż plastikowy oryginał. W obudowie znajdzie się podświetlany ekran LCD oraz akumulator pozwalający na pracę przez około 6 godzin.
Ultra Game Boy
Ultra Game Boy Ultra Game Boy
Ultra Game Boy

Podświetlenie ekranu będzie można wyłączyć co pozwoli na przedłużenie czasu pracy na baterii. Ładowanie odbywa się za pomocą przewodu USB typu C. Ultra Game Boy ma oferować dwa głośniki stereo oraz podwójne wyjście audio. Podobnie, jak Retron 5 tak i Ultra Game Boy nie będzie posiadał wbudowanej biblioteki gier. Zamiast tego będzie obsługiwał nośniki Nintendo. Takie rozwiązanie wynika z praw autorskich.
Zobacz także: GPD Win 2 - kieszonkowy komputer odkrywa karty »Patenty sprzętowe na konsolę się przedawniły, dlatego producent może zbudować technologicznego klona całkowicie legalnie. Inaczej wygląda kwestia gier, które należą do Nintendo i to raczej nie wydałoby zgody na zainstalowanie ich na nieswoim urządzeniu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Ultra Game Boy - nadchodzi współczesna wersja kultowej konsolki

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Ultra Game Boy - nadchodzi współczesna wersja kultowej konsolki