High-Tech & Gadżety   »   Telefony   »   Vertu oficjalnie bankrutuje. Koniec luksusowych telefonów

Telefony

rss

Vertu oficjalnie bankrutuje. Koniec luksusowych telefonów

2017.08.13//  J. Kruczek
Vertu jest marką produkującą luksusowe smartfony. Zawsze przy premierze nowych urządzeń tej firmy pojawiały się pytania czy tworzenie takich urządzeń ma sens. Okazuje się, że firma nie wyszła na tym dobrze.

W dobie zaawansowanych smartfonów i ciągle rozwijającej się technologii elegancka obudowa to nie wszystko. W efekcie klientów było coraz mniej, a teraz Vertu oficjalnie znika z rynku. Przesłanki o bankructwie Vertu pojawiały się już kilka miesięcy temu, a teraz majątek firmy zostaje rozprzedany.
Vertu
Vertu Vertu
Vertu

Długi Vertu sięgnęły 150 milionów dolarów. Taki stan rzeczy nie mógł trwać dłużej. Jednym z problemów Vertu były same urządzenia producenta. Flagowe smartfony ciągle się rozwijają i same w sobie stają się gadżetem dla bogatych. Tymczasem smartfony Vertu miały słabe specyfikacje i wyróżniały się jedynie luksusowo wykończonymi obudowami. A to windowało ceny do przedziału 4000 - 30 000 dolarów.

Dom aukcyjny G.J. Wisdom & Co przygotował licytację części majątku firmy. W ofercie znalazła się między innymi kolekcja telefonów marki produkowanych w latach 2002 - 2015. Cena wywoławcza wynosiła 20 000 funtów.
Vertu
Vertu
Vertu
Vertu
Vertu
Vertu

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Garmin Fenix Chronos GPS - recenzja smartwatchaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Vertu oficjalnie bankrutuje. Koniec luksusowych telefonów

Facebook

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Patriotyzm często kojarzy się z wywieszaniem flagi i sięganiem po barwy narodowe. Tymczasem jego...

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale KulturaDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Telefony   »   Vertu oficjalnie bankrutuje. Koniec luksusowych telefonów