High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Vuzix Wrap 1200 VR - okulary, które zastąpią telewizor

Gadżety

rss

Vuzix Wrap 1200 VR - okulary, które zastąpią telewizor

2011.08.13//  J. Kruczek
Obraz 3D możemy oglądać dzięki specjalnym okularom współpracującym z telewizorami bądź za pomocą odpowiednio skonstruowanych ekranów. Wszystkie metody wiążą się jednak z wykorzystaniem telewizora. Firma Vuzix wyeliminowała ten element i oferuje ciekawe okulary.
Zobacz także: Uniwersalne okulary 3D zrodzone ze współpracy Panasonica, Sony i Samsunga »Wrap 1200 VR to okulary, które wyświetlają same obraz tworząc złudzenie ekranu o przekątnej 75 cali znajdującego się w odległości 3 metrów. Gadżet wyświetla zarówno obraz w 2D, jak i w 3D. Przy tym okulary ważą tyle, co zwykłe okulary do aktywnego trójwymiaru. Pomysł nie jest nowy, ale teraz jego wykonanie stoi na znacznie wyższym poziomie.
Vuzix Wrap 1200 VR Vuzix Wrap 1200 VR
Vuzix Wrap 1200 VR Vuzix Wrap 1200 VR
Vuzix Wrap 1200 VR Vuzix Wrap 1200 VR


Zobacz także: Nvidia 3D Vision z nowymi przewodowymi okularami »Okulary zostały wyposażone w głośniczki douszne, które pozwalają na odcięcie się od świata zewnętrznego. Istnieje też wersja z czujnikiem ruchu. Okulary wystarczy podłączyć bezpośrednio do źródła obrazu i cieszyć się filmami. Oczywiście gadżet nie oferuje zawrotnych rozdzielczości i musi nam wystarczyć 852x480 przy odświeżaniu 60Hz. Mimo wszystko taka rozdzielczość wystarczy do cieszenia się filmami zapisanymi na odtwarzaczu MP4. Całość nie należy do tanich i za Wrap 1200 VR zapłacimy 500 dolarów.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Vuzix Wrap 1200 VR - okulary, które zastąpią telewizor

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale ExtremeDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Vuzix Wrap 1200 VR - okulary, które zastąpią telewizor