High-Tech & Gadżety   »   Telefony   »   ZTE Open - pierwszy smartfon z Firefox OS debiutuje na rynku

Telefony

rss

ZTE Open - pierwszy smartfon z Firefox OS debiutuje na rynku

2013.07.02//  J. Kruczek
ZTE Open jest pierwszym dostępnym na rynku smartfonem z systemem Firefox OS. Urządzenie zgodnie z koncepcją nowego systemu jest budżetowym smartfonem, który dzięki nowemu systemowi oferuje dość sporą wydajność. Nowy system powstał w oparciu o technologię HTML5, co ma zapewniać znacznie mniejsze wymagania systemu niż stawia konkurencja.
W efekcie smartfony z Firefox OS nie muszą być bardzo mocne, co się objawia w ZTE Open. Nowy model debiutuje dziś oficjalnie na rynku europejskim, choć w tej chwili jest dostępny tylko w Hiszpanii. Cena smartfona wynosi 69 euro. Specyfikacja smartfona odpowiada cenie i tak mamy do czynienia z procesorem jednordzeniowym i zaledwie 256 MB pamięci RAM.
ZTE Open
ZTE Open ZTE Open
ZTE Open


Zobacz także: Oppo Find 5 mini - mniejsza wersja udanego smartfona »Obsługę ZTE Open zapewnia 3,5-calowy wyświetlacz o przekątnej 480x320 pikseli. Do przechowywania danych oddano zaledwie 512 MB pamięci z możliwością poszerzenia kartami microSD. W obudowie znalazła się kamera 3,15 Mpix. Nie zabrakło modułów łączności WiFi, Bluetooth oraz A-GPS. Energię dostarcza akumulator o pojemności 1200 mAh. Jak widać ZTE Open jest bardzo słaby, ale nowy system ma sprawiać, ze wydajność będzie dość zaskakująca. Trzeba też pamiętać, że Firefox OS ma na calu dostarczanie użytkownikom tanich alternatyw dla topowych smartfonów. Niedługo się przekonamy, czy ludziom spodoba się taka koncepcja.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
ZTE Open - pierwszy smartfon z Firefox OS debiutuje na rynku

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Telefony   »   ZTE Open - pierwszy smartfon z Firefox OS debiutuje na rynku