High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   DJI RoboMaster S1 - efektowny robot do nauki programowania

Gadżety

rss

DJI RoboMaster S1 - efektowny robot do nauki programowania

2019.06.14//  J. Kruczek
DJI kojarzy nam się głównie z latającymi dronami przeznaczonymi do filmowania. Firma postanowiła zaserwować tym razem coś bardziej rozrywkowego, czyli jeżdżącego drona RoboMaster S1 wyposażonego w działka.
DJI RoboMaster S1 posiada koła dające możliwość poruszania się po różnych powierzchniach. Dzięki 30 sensorom dron będzie sprawnie omijał przeszkody oraz pozwoli nam brać udział w bitwach laserowych. Umieszczone na podwoziu działko strzela wiązkami laserowymi oraz pociskami żelowymi. W efekcie dostajemy niezłą zabawkę do małych bitew.
DJI RoboMaster S1
DJI RoboMaster S1 DJI RoboMaster S1
DJI RoboMaster S1

Prezentowane urządzenie to jednak nie odpustowa zabawka. Robot został naszpikowany nowoczesnymi technologiami. DJI RoboMaster S1 korzysta z gimbala podtrzymującego kamerę Full HD. Wspomniane sensory w połączeniu ze sztuczną inteligencją pozwalają na śledzenie właściciela, podążanie za liniami czy rozpoznawanie gestów oraz ruchów całego ciała użytkownika.
Zobacz także: Parrot Anafi - niewielki składany dron dla amatorów »Robot może gnać z prędkością 12 km/h przez około 30-35 minut. Konstrukcja ma się cechować sporą wytrzymałością. DJI RoboMaster S1 jest dostępny ze specjalną aplikacją. Tu trzeba zaznaczyć, że robot powstał głównie do celów nauki programowania. Aplikacja pozwala na pisanie programów dla urządzenia w językach takich jak Python czy Scratch. Klienci otrzymają swoje egzemplarze w częściach, więc przygodę z inżynierią zaczną od złożenia gadżetu. DJI RoboMaster S1 został wyceniony na 499 dolarów.
DJI RoboMaster S1
DJI RoboMaster S1
DJI RoboMaster S1

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
DJI RoboMaster S1 - efektowny robot do nauki programowania

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale GryDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   DJI RoboMaster S1 - efektowny robot do nauki programowania