High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Intel Compute Card - miniaturowy komputerek trafił do Polski

Komputery i konsole

rss

Intel Compute Card - miniaturowy komputerek trafił do Polski

2018.01.23//  J. Kruczek
Intel Compute Card to bardzo interesujące urządzenie pełniące rolę mini komputera rozszerzającego możliwości sprzętów domowych. Zasadniczo mamy do czynienia z komputerem zamkniętym w obudowie mieszczącej się w kieszeni czy portfelu.
Intel Compute Card może się pochwalić wymiarami 94,5x55x5 mm. Urządzenie powstało z myślą o sprzętach domowych, w których będzie można je umieścić i tym samym rozwinąć ich możliwości. Na rynku znajdują się już kompatybilne sprzęty, jak systemy Digital Signage, komputery All-in-One czy kioski multimedialne i telewizory Smart.
Intel Compute Card
Intel Compute Card Intel Compute Card
Intel Compute Card

Mały komputerek powstał w kilku konfiguracjach. Użytkownicy wybiorą wersje z podstawowymi procesorami Intel Celeron N3450 lub Pentium N4200. Te korzystają z 4 GB RAMu oraz pamięci eMMC o pojemności 64 GB. W wydajniejszych modelach pojawiły się procesory Intel Core m3-7Y30 lub Core i5-7Y57. Tu także znajdziemy 4 GB RAMu a na dane przeznaczono nośnik SSD o pojemności 128 GB. W obudowie znalazły się też moduły WiFi i Bluetooth.
Zobacz także: Minix Neo N42C-4 - miniaturowy komputer z procesorem Apollo Lake »Intel Compute Card można umieścić w specjalnej przystawce pozwalającej na samodzielne działanie. Ta oferuje trzy porty USB 3.0, wyjście HDMI, mini DisplayPort 1.2 oraz złącze RJ45. Przystawka kosztuje 110 dolarów. Same komputerki kosztują w zależności od wersji 560, 690 i 1300 złotych. Najmocniejsza wersja z procesorem Core i5 nie jest jeszcze dostępna.

Intel Compute Card
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Intel Compute Card - miniaturowy komputerek trafił do Polski

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale LifestyleDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Intel Compute Card - miniaturowy komputerek trafił do Polski