High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Leica S1 - tak wygląda protoplasta dzisiejszych cyfrówek

Foto

rss

Leica S1 - tak wygląda protoplasta dzisiejszych cyfrówek

2010.12.11//  J. Kruczek
Leica S1 była jednym z pierwszych aparatów cyfrowych na świecie. Ten wyjątkowy aparat został wyprodukowany w ilości zaledwie 160 sztuk, a których większość znalazła swoje miejsce w muzeach technologii i fotografii.
Zobacz także: Polaroid ONE powraca w limitowanej edycji »Aparat został wyprodukowany w 1996 roku i był jednym z prekursorów nowej ery w fotografii. Warto bliżej się przyjrzeć temu wyjątkowemu modelowi, który od czasu do czasu pojawia się na aukcjach. Oprócz samej konstrukcji cyfrowej, dużym atutem była możliwość mocowania różnych obiektywów, w tym szkieł Canona i Nikona.
Leica S1 Leica S1
Leica S1 Leica S1
Leica S1 Leica S1

Leica S1 została stworzona na matrycy CCD o rozdzielczości 26 megapikseli. Aparat pracował w oparciu o system SilverFast stworzony z myślą o skanerach. Urządzenie zasadniczo pracuje na zasadzie skanera i wymaga stałego podpięcia do komputera. Aparat nie posiadał wewnętrznej pamięci, co wymuszało zgrywanie zdjęć bezpośrednio na komputer. Proces przetwarzania trwał aż 185 sekund, ale w zamian za to można było wykonać zdjęcia w rozdzielczości 5140x5140 pikseli.
Zobacz także: Giroux Daguerreotype, najstarszy aparat świata trafi na aukcję »Miłośnicy sprzętu fotograficznego mogą czasem nabyć jeden z późniejszych modeli Leica S1. Wersje Highspeed i Alpha oferowały nieco szybszy czas skanowania i zostały wyprodukowane w większych ilościach niż oryginalne S1.
Leica S1 Leica S1
Leica S1 Leica S1
Leica S1 Leica S1

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Leica S1 - tak wygląda protoplasta dzisiejszych cyfrówek

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale GryDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Leica S1 - tak wygląda protoplasta dzisiejszych cyfrówek