High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Microsoft pracuje nad tanimi konkurentami dla Chromebooków

Komputery i konsole

rss

Microsoft pracuje nad tanimi konkurentami dla Chromebooków

2015.03.31//  J. Kruczek
Microsoft pracuje nad rozwojem Windowsa, a to pociągnie za sobą także nowości w sprzęcie. Koncern zaczął opracowywać razem z kilkoma producentami nową klasę budżetowych laptopów. Nowe modele mają być odpowiedzią na rosnąca popularność Chromebooków.
Zobacz także: HP Chromebook 14 - nowy model oficjalnie debiutuje na rynku »Nowe laptopy z najniższej półki miałyby kosztować około 150 dolarów. Dzięki tej cenie notebooki miałyby trafić do odbiorców edukacyjnych, którzy obecnie najchętniej sięgają po modele z Chrome OS. Oczywiście w przypadku sprzętu Microsoftu na pokładzie znajdzie się Windows 10.
Chromebook Chromebooki...
Chromebook ...mają się doczekać godnych...
Chromebook ...konkurentów z Windowsem

Według wstępnych założeń nowa linia ma posiadać ekrany o przekątnej 11,6 cali. Na pokładzie znajdą się też procesory Intel Atom Bay Trail-T CR. Główne układy mają być wspierane przez co najmniej 4 GB pamięci RAM. Wszelkie dane będą przechowywane na nośnikach SSD. Nie wiadomo na jaką pojemność zdecydują się producenci, ale musi ona być znacznie większa niż na Chromebookach.
Zobacz także: Toshiba Satellite Click Mini - niewielka hybryda laptopa i tabletu »Na dzień dzisiejszy wiadomo, że najtańsze modele powstaną w chińskiej firmie 3Nod Group. Firma ECS pracuje nad droższymi wersjami mającymi kosztować około 180 dolarów. Niedługo powinny się pojawić szczegóły nowych notebooków.
Chromebook
Chromebook
Chromebook

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Microsoft pracuje nad tanimi konkurentami dla Chromebooków

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale ExtremeDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Microsoft pracuje nad tanimi konkurentami dla Chromebooków