High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Microsoft zaprezentował translator rodem ze Star Treka

Gadżety

rss

Microsoft zaprezentował translator rodem ze Star Treka

2012.11.16//  J. Kruczek
Star Trek zaprezentował światu wiele wizji, które wprowadzały w zachwyt i dawały do myślenia. Jedną z największych innowacji serialu był universalny translator. Urządzenie pozwalało bohaterom na komunikację z innymi rasami.
Pomysł wydawał się dość abstrakcyjny, a zarazem rewolucyjny. Dziś ta technologia nie jest już taka odległa. Rick Rashid, szef działu badawczego Microsoftu zaprezentował prototyp translatora. Oczywiście nie pozwoli on nam się komunikować z kosmitami, ale na żywo przetłumaczy nasze słowa.
Translator Star Trek Translator Star Trek
Translator Star Trek Translator Star Trek
Translator Star Trek Translator Star Trek


Zobacz także: Autographer - gadżet automatycznie uwieczniający życie właściciela »Nowy system rozpoznaje nasz głos niczym asystenci, jak SiRi od Apple. Najważniejsze jednak, że wypowiadane słowa są na żywo tłumaczone na wybrany język. W przypadku prototypu widocznego na powyższym filmie jest to język chiński. Dodatkowo rewolucyjny charakter podnosi fakt, że translator nie tylko wyświetla przetłumaczone słowa, ale też je wypowiada głosem rozmówcy. Oczywiście minie jeszcze sporo lat nim technologia zostanie dopracowana do perfekcji, ale najważniejsze, że już jest i działa. Teraz przed Microsoftem stoi zadanie dopracowanie języków i ubranie systemu w praktyczne ciało. Najprawdopodobniej system stanie się za kilka lat częścią mobilnego Windowsa.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Microsoft zaprezentował translator rodem ze Star Treka

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale LifestyleDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Microsoft zaprezentował translator rodem ze Star Treka