High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Microsoft HoloLens - przyszłośc rozszerzonej rzeczywistości od amerykańskiego giganta

Komputery i konsole

rss

Microsoft HoloLens - przyszłośc rozszerzonej rzeczywistości od amerykańskiego giganta

2015.01.22//  J. Kruczek
Microsoft podczas wczorajszej konferencji na temat Windowsa 10 skupił się głównie na nowych funkcjach systemu, który ma być darmowy dla posiadaczy Windowsa 7 i 8.1. W czasie prezentacji znalazło się też miejsce dla nowej technologii amerykańskiego giganta.
Okulary HoloLens pozwolą na widzenie świata w rozszerzonej rzeczywistości. Nie chodzi jednak o informacje na ekranie, ale o wyświetlanie holograficznych przedmiotów i wchodzenie z nimi w interakcję. Windows 10 będzie wspierał holograficzną platformę, a deweloperzy otrzymają możliwość tworzenia najróżniejszych aplikacji dla niej.
Microsoft HoloLens
Microsoft HoloLens Microsoft HoloLens
Microsoft HoloLens

Microsoft HoloLens wyświetlają obraz trójwymiarowy przypominający hologramy znane z filmów sci-fi. Użytkownik będzie mógł umieszczać w swoim domu holograficzne przedmioty widziane tylko w goglach. Technologia ta też może w znacznym stopniu rozwinąć możliwości projektowania.
Zobacz także: Vrizzmo VR - polskie gogle wirtualnej rzeczywistości »Wystarczy sobie wyobrazić, jak łatwe stanie się pracowanie na holograficznym modelu. Microsoft planuje też rozwój gier korzystających z Microsoft HoloLens. Na zdjęciach możemy zobaczyć, że jedną z nich może być MineCraft. Warto podkreślić, że Microsoft HoloLens mają w sobie cały osprzęt i system operacyjny. Dzięki temu nie muszą współpracować z komputerami czy smartfonami. Nie wiadomo kiedy nastąpi premiera, ale ma ona mieć miejsce możliwie jak najszybciej. Wkrótce też powinny się pojawiać kolejne szczegóły na temat gadżetu i technologii.
Microsoft HoloLens
Microsoft HoloLens Microsoft HoloLens
Microsoft HoloLens

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Microsoft HoloLens - przyszłośc rozszerzonej rzeczywistości od amerykańskiego giganta

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale ExtremeDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Microsoft HoloLens - przyszłośc rozszerzonej rzeczywistości od amerykańskiego giganta