High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Nintendo 3DS oficjalnie zaprezentowane na E3 2010

Komputery i konsole

rss

Nintendo 3DS oficjalnie zaprezentowane na E3 2010

2010.06.16//  J. Kruczek
Nintendo podczas swojej konferencji na targach E3 oficjalnie zaprezentowało najnowszą konsolkę przenośną 3DS. Zgodnie z zapowiedziami, konsola generuje obraz 3D i jest znacznie mocniejsza od swoich poprzedniczek.
Konsola zgodnie z przewidywaniami została zbudowana na wzór DSa, tylko posiada znacznie większe możliwości. Producent nie zapomniał na szczęście o wstecznej kompatybilności, dzięki czemu posiadacze nowej konsoli będą mogli się cieszyć ulubionymi grami z poprzedniczki.
Nintendo 3DS Nintendo 3DS
Nintendo 3DS Nintendo 3DS
Nintendo 3DS Nintendo 3DS

Nintendo 3DS oferuje dwa ekrany LCD, z których pierwszy to panoramiczny wyświetlacz o przekątnej 3,5 cala oferujący rozdzielczość 800x240 pikseli. Generuje on obraz 3D, który nie wymaga od gracza noszenia specjalnych okularów. Dolny ekran to znany z poprzedniczki 3-calowy dotykowy wyświetlacz w formacie 4:3, który oferuje rozdzielczość 320x240 pikseli.

Konsolka została wyposażona w trzy kamery, z których dwie zewnętrzne są połączone ze sobą, co pozwala na rejestrowanie obrazu w 3D. Dodatkowo urządzenie wyposażono w mikrofon, sensor ruchu oraz żyroskop, które będą w przyszłości wykorzystywane, jako pomocnicze kontrolery do gier. Na pokładzie znajdzie się tez czytnik kart pamięci obsługujący karty o pojemności do 2GB.

Niestety tajemnica pozostaje nadal data premiery i cena nowego urządzenia od Nintendo. Wiadomo tylko, że konsolka będzie oferowana w czterech wersjach kolorystycznych, czarnej, niebieskiej, czerwonej i pomarańczowej. Nintendo zapowiedziało także, bogatą listę gier, które zadebiutują wraz z konsolką 3DS.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Nintendo 3DS oficjalnie zaprezentowane na E3 2010

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...


Do góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Nintendo 3DS oficjalnie zaprezentowane na E3 2010