High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   PlayStation 4 Pro - konsola Sony na sterydach

Komputery i konsole

rss

PlayStation 4 Pro - konsola Sony na sterydach

2016.09.12//  J. Kruczek
Sony podczas specjalnej konferencji zapowiedziało oficjalnie PlayStation 4 Pro. Faktycznie będziemy mieli do czynienia z mocniejszą konsola, ale mimo to prezentacja nie zrobiła wielkiego wrażenia.

Sony zdecydowało się dość dziwnie napompować obecną generację konsol. PlayStation 4 Pro otrzyma wydajniejszy procesor, grafikę i lepsza przepustowość RAMu, a wszystko dopełni dysk  o pojemności 1 TB. Najważniejsze ma być wsparcie dla rozdzielczości 4K w grach oraz technologii HDR.
PlayStation 4 Pro
PlayStation 4 Pro PlayStation 4 Pro
PlayStation 4 Pro

Co dziwne na pokładzie nie znajdzie się napęd Blu-ray 4K. Zapewne producent nie chce rywalizować ze swoimi własnymi odtwarzaczami płyt. Mimo to brak takiego napędu jest rozczarowaniem.
Zobacz także: Xbox One S - nowa konsola jednak wydajniejsza od standardowej wersji »Znacząco wzrośnie moc obliczeniowa wynosząca w PlayStation 4 Pro 4.2 TFLOPS. To pozwoli wyświetlać gry w jakości 4K. Jednak same gry nie będą pracowały w tej rozdzielczości, a zamiast tego zastosowano skalowanie z 2K do 4K. Mimo to osoby, które na żywo widziały działanie konsoli donoszą, że wyższa rozdzielczość faktycznie robi spore wrażenie. PlayStation 4 Pro zadebiutuje 10 listopada za cenę 399,99 euro.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
PlayStation 4 Pro - konsola Sony na sterydach

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale SportDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   PlayStation 4 Pro - konsola Sony na sterydach