High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Playstation 4 - deweloperzy otrzymają znacznie mniej pamięci RAM niż zakładano

Komputery i konsole

rss

Playstation 4 - deweloperzy otrzymają znacznie mniej pamięci RAM niż zakładano

2013.07.27//  J. Kruczek
Playstation 4 ma się dokumantować między innymi spora ilością pamięci RAM. Inżynierowie zaserwowali bowiem konsoli kości o pojemności 8 GB. Okazuje się jednak, że nie cała pamięć będzie dostepna dla deweloperów gier za sprawą dość zasobożernego systemu operacyjnego.
Konsola przeznacza aż 3,5 GB pamięci RAM na potrzeby systemu operacyjnego, co jest dość sporą ilością. Należy jednak pamiętać, że konsola w przeciwieństwie do komputera musi pracować szybko w każdej sytuacji. Deweloperzy otrzymają zaś jedynie 4,5 GB pamieci operacyjnej, co przynajmniej na początku stanowi i tak spora ilość.
Playstation 4
Playstation 4 Playstation 4
Playstation 4


Obecnie gry nie wymagaja aż tak dużo pamięci, a dodatkowo zastosowanie nowoczesnych kości i tak pozwoli wykrzesać sporo z produkcji. Co więcej producent zdradził, że w miarę obecności na rynku będzie w stanie lepiej zoptymalizować system, co zwiększy pamięć dostępną dla deweloperów gier. Póki co wiele nowych systemów i funkcji oferowanych przez PS4 będzie wymagało sporej pamięci. Zaś brak doświadczenia wynikający z nowych technologii powoduje słabą optymalizację.
Playstation 4
Playstation 4 Playstation 4
Playstation 4

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Playstation 4 - deweloperzy otrzymają znacznie mniej pamięci RAM niż zakładano

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale GryDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Playstation 4 - deweloperzy otrzymają znacznie mniej pamięci RAM niż zakładano