High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Playstation 4 od podszewki, czyli rzut okiem na wnętrzności

Komputery i konsole

rss

Playstation 4 od podszewki, czyli rzut okiem na wnętrzności

2013.11.08//  J. Kruczek
PlayStation 4 nie posiada już zbyt wielu tajemnic, a teraz zostało dosłownie obnażone ze wszystkich sekretów. Magazyn Wired ma dobre kontakty z Sony, dzięki czemu wyprosił u producenta PlayStation 4 materiał pokazujący wszystkie wnętrzności nowej konsoli.
W pięciominutowym filmie jeden z inżynierów Sony rozkręca i omawia najważniejsze elementy konstrukcji konsoli. A ta to prawdziwy majstersztyk inżynierii. Mimo potężnej specyfikacji producentowi udało się zadbać o wydajne chłodzenie oraz zasilacz wewnętrzny, co jest sporym atutem. Ciekawymi rozwiązaniami są między innymi zintegrowane CPU i GPU na jednym krzemie. Warto też zwrócić uwagę na 8 GB pamięci RAM rozłożonej na 16 kości.
Playstation 4
Playstation 4 Playstation 4
Playstation 4


Zobacz także: Xbox One - strumieniowy przesył danych i odtwarzanie płyt CD Audio »PlayStation 4 będzie dostępne na rynku z dyskiem o pojemności 500 GB. Na filmie widać jednak, że bez problemu wymienimy nośnik na dowolny o ile będzie on 2,5-calowy. Procesor otrzymał niewielki radiator z rurkami cieplnymi i 85-milimetrowym wiatrakiem. To powinno w zupełności wystarczyć do wydajnego chłodzenia. Przypomnijmy, że PlayStation 4 pojawi się na naszym rynku 29 listopada, czyli dwa tygodnie po premierze amerykańskiej. Cena podstawowa ma wynieść 1800 złotych, ale już teraz wiadomo, że popyt na konsole może zostać zaspokojony dopiero końcem roku.
Playstation 4
Playstation 4 Playstation 4
Playstation 4

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfona

Źródło: Wired


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Playstation 4 od podszewki, czyli rzut okiem na wnętrzności

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale LifestyleDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Playstation 4 od podszewki, czyli rzut okiem na wnętrzności