High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Seagate i Paramount Pictures udostępnią filmy na zewnętrznych dyskach Freeagent Go

Komputery i konsole

rss

Seagate i Paramount Pictures udostępnią filmy na zewnętrznych dyskach Freeagent Go

2010.04.13//  J. Kruczek
Firmy Seagate i Paramount Pictures zawarły umowę na mocy, której filmy wytwórni będą rozprowadzane na dyskach zewnętrznych. Ludzie, co raz częściej decydują się na zakup filmów drogą cyfrową, co powoli dostrzegają największe wytwórnie filmowe. Dlatego pojawiają się nowe pomysły na dystrybucję filmów.
Zobacz także: PQI H560, pancerny dysk przenośny »Nowe dyski z serii Freeagent Go mają zawierać w swojej pamięci specjalne katalogi z filmami. Będą one zajmowały około 10 procent pojemności dysku, a katalog z filmami będzie można odblokować po wykupieniu specjalnego kodu aktywacyjnego. Firma Seagate będzie sprzedawała dyski, jako urządzenia mniejsze pojemnościowo niż faktycznie będą, przez co osoby nie zainteresowane filmami nie będą płaciły za niedostępną powierzchnię.
Seagate Freeagent Go Seagate Freeagent Go
Seagate Freeagent Go Seagate Freeagent Go
Seagate Freeagent Go Seagate Freeagent Go

Urządzenia zostały tak przygotowane, aby mogły się po zainstalowaniu w komputerze łączyć ze sklepem Paramount, z którego można pobrać kody do obejrzenia filmów. Odpalenie jednego filmu ma kosztować około 10-15 dolarów. Wykupienie kodu pozwoli na odblokowanie i przekopiowanie jednej kopii wybranego filmu. Pliki zostały obwarowane specjalnymi zabezpieczeniami, które mają uniemożliwić zapis na płytę DVD oraz pozwolą na odpalenie pliku na maksymalnie trzech różnych urządzeniach.
Zobacz także: Brinella - dyski z linii Purestorage w dwóch dużych pojemnościach »Mimo ograniczeń, pomysł wydaje się całkiem ciekawy. Dzięki temu każdy posiadacz dysku będzie mógł legalnie nabyć cyfrowy film od wytwórni. Co ważne osoby nie zainteresowane filmami, nie będą musiały płacić za dodatkową powierzchnię zajmowaną przez pliki wytwórni. W ten sposób każdy powinien być zadowolony. Niestety nie poinformowano jeszcze, w jaki sposób będzie się odbywała aktualizacja bibliotek. Prawdopodobnie najnowsze produkcje, które się ukarzą po zakupie dysku będzie trzeba kupować i pobierać jednorazowo z sieci. Aktualizacja biblioteki na dysku zbyt mocno obciążałaby pojemność i łącze internetowe wtedy, gdy nie byłoby to pożądane przez użytkownika.
Seagate Freeagent Go Seagate Freeagent Go
Seagate Freeagent Go Seagate Freeagent Go
Seagate Freeagent Go Seagate Freeagent Go

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Seagate i Paramount Pictures udostępnią filmy na zewnętrznych dyskach Freeagent Go

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale LifestyleDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Seagate i Paramount Pictures udostępnią filmy na zewnętrznych dyskach Freeagent Go