High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Solarna zbroja Nokii - zabawna prezentacja paneli słonecznych

Gadżety

rss

Solarna zbroja Nokii - zabawna prezentacja paneli słonecznych

2014.04.09//  J. Kruczek
Nokia pracuje ciągle nad rozwojem alternatywnych źródeł energii mających zapewniać dłuższe życie smartfonom. Wielkie przełomy w tej kwestii jeszcze nie nastąpiły, ale fiński producent postanowił pokazać swoim fanom, jak zmieniła się technologia czerpania energii ze światła.
W zabawnym filmie możemy zobaczyć nowoczesne panele słoneczne w nietypowej roli. Przedstawicielka Nokii udowadnia, że z pomocą nowoczesnych paneli można utrzymywać smartfona cały czas naładowanym. Oczywiście zaprezentowane rozwiązanie nie jest do końca praktyczne, ale okazuje jak w ostatnim czasie zmieniły się sposoby czerpania energii ze słońca.
Solarna zbroja Nokii
Solarna zbroja Nokii Solarna zbroja Nokii
Solarna zbroja Nokii

Większość osób na myśl o panelach słonecznych ma przed oczyma wielkie moduły potrzebujące kontaktu z najsilniejszym słońcem. Tymczasem nowoczesne modele są cienkie, lekkie i nie potrzebują promieni słonecznych do czerpania energii. Dzisiaj wystarczy światło z żarówki, aby móc czerpać energię. Co więcej, jak widać na filmie z paneli można stworzyć zbroję.
Zobacz także: UE wprowadzi nakaz ujednolicenia ładowarek! Apple będzie mieć problem »Zbroja energetyczna nie jest zbyt praktyczna, ale w przeciągu kilku kolejnych lat panele mogą się stać częścią ubrań, albo z jeszcze mniejszych modułów będą czerpać więcej energii. Wszystko przed nami i zobaczymy co przyniesie przyszłość.
Solarna zbroja Nokii
Solarna zbroja Nokii Solarna zbroja Nokii
Solarna zbroja Nokii

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Solarna zbroja Nokii - zabawna prezentacja paneli słonecznych

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale LifestyleDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Solarna zbroja Nokii - zabawna prezentacja paneli słonecznych