High-Tech & Gadżety   »   Telefony   »   Smartfony ładowane głosem. Nowy krok w rozwoju urządzeń mobilnych

Telefony

rss

Smartfony ładowane głosem. Nowy krok w rozwoju urządzeń mobilnych

2014.08.17//  J. Kruczek
Firmy zajmujące się elektroniką pracują w pocie czoła nad nowymi rozwiązaniami wprowadzającymi sprzęt na nowy etap rozwoju. Jedną z najważniejszych dziedzin badań dla sprzętu mobilnego są prace nad zasilaniem i wydajnością akumulatorów.
Zobacz także: Adrian Sauvage i Microsoft pracują nad spodniami z ładowarką do smartfonów »Jeszcze niedawno telefony można było naładować tylko wpinając je przez ładowarkę do gniazdka. Dziś można je ładować bezprzewodowo, bądź wykorzystywać energię słoneczną, a nawet kinetyczną. Co chwile prezentuje się ciekawe koncepty wprowadzające nowe formy ładowania. Okazuje się, że niedługo będziemy mogli naładować telefon rozmową.
Mówienie do smartfonów Mówienie do smartfonów...
Mówienie do smartfonów ...już niedługo może...
Mówienie do smartfonów ...naładować ich akumulatory

Naukowcy Nokii oraz londyńskiego Queen Mary University pracują nad specjalnym systemem ładującym akumulator za pomocą fal dźwiękowych. Specjalne nanogeneratory wychwytują falę dźwiękową i przetwarzają jej energię na elektryczność.
Zobacz także: Generator czerpiący energię z temperatury ciała »Odkryto, że w ten sposób można wytwarzać nawet pięć woltów. To w zupełności wystarczy do podładowania akumulatora baterii. Technologia jest rozwinięciem pomysłu koreańskich naukowców. Cztery lata temu opracowali oni koncepcję ładowania dźwiękiem. Póki co za wcześni, aby mówić o konkretnych zastosowaniach. Jednak technologia jest już podobno całkiem zaawansowana i jeżeli prace pójdą pomyślnie to niedługo możemy zobaczyć pierwsze smartfony doładowywane podczas rozmowy. To zdecydowanie podniosłoby użyteczność tych urządzeń.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Smartfony ładowane głosem. Nowy krok w rozwoju urządzeń mobilnych

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale LifestyleDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Telefony   »   Smartfony ładowane głosem. Nowy krok w rozwoju urządzeń mobilnych