High-Tech & Gadżety   »   Audio-Video   »   Szybkie rozwiązania na szybkie czasy. Test wyszukiwarki telewizorów LG

Audio-Video

rss

Szybkie rozwiązania na szybkie czasy. Test wyszukiwarki telewizorów LG

2017.06.24//  P. Potocki
Wyszukiwarki produktów i porównywarki cen są dziś absolutną codziennością i większość osób korzystających z internetu zapewne nie wyobraża sobie zakupów bez ich wsparcia. Usługodawcy oraz producenci sprzętu doskonale zdają sobie z tego sprawę. Firma LG całkiem niedawno udostępniła klientom nowe narzędzie, które powinno pomóc w podjęciu decyzji odnośnie wyboru konkretnego modelu.
W poszukiwaniu złotego środka
Wyszukiwarki sprzętu AGD, RTV, książek, płyt, i najlepszych rachunków bankowych. Porównywarki produktów, parametrów technicznych oraz cen. Serwisy zajmujące się zbieraniem ofert z całej sieci, by klient bez najmniejszego wysiłku mógł zestawić z sobą dwa, a nawet kilka modeli poszukiwanego sprzętu. Internet jest obecnie miejscem, w którym przekracza się kolejne granice prędkości i funkcjonalności. Żmudne, czasochłonne, a do tego niewygodne przerzucanie kilku, a często nawet kilkunastu otwartych kartek przeglądarki na naszych oczach staje się pieśnią przeszłości. Zapominamy powoli jak to ongiś dodawaliśmy do zakładki „ulubione” dziesiątki produktów, by po kilku godzinach, a czasem nawet dniach zdecydować się na opcję, która wydawała się nam optymalna. W dobie pośpiechu, kiedy kolejne obowiązki, zajęcia i pasje coraz bardziej skracają nasze dni, potrzebujemy udogodnień, które, choć na moment zatrzymają wskazówki zegara. Producenci, inżynierowie, przedsiębiorcy, naukowcy i programiści prześcigają się w wymyślaniu nowych rozwiązań, by ułatwić nam życie i zaskarbić sobie wierność klienta. I nawet jeżeli w danej kategorii dalej pójść się już nie da, działają w kierunku udoskonalania rzeczy, wydawałoby się, doskonałych. Być może porównywarki produktów funkcjonujące w ramach sklepów, czy też stron jednego producenta nie od razu staną się panaceum na wszelkie bóle dzisiejszego świata, jednak na pewno są dobrym początkiem i wyraźnym sygnałem do rozwoju dla reszty usługodawców. Za pomocą przeróżnych użytecznych serwisów jesteśmy dziś w stanie zestawić ze sobą każdy niemal produkt, ofertę cenową bądź usługę, począwszy od rynku finansowego, przez zagraniczne wyjazdy, eventy, po najbardziej wymyślne gadżety, a nawet – czy to się komuś podoba, czy nie – potencjalnych towarzyszy/towarzyszki naszego życia. Powtórzmy, nie ma nowoczesnego internetu bez prostej, przejrzystej i szybkiej możliwości wyszukiwania i porównywania.

Do podobnego wniosku doszedł producent sprzętu RTV/AGD LG. Internetowa porównywarka telewizorów, którą zaproponował swoim klientom, od razu zwraca uwagę swoją przejrzystością i prostotą. Jest w tym jakaś elegancja, bo naszych oczu nie atakuje natychmiast cała armia szczegółów i bardziej lub mniej użytecznych szczegółów. Brak dziesiątek skomplikowanych opcji i klarowny design wydają się odpowiedzią na zapotrzebowanie zabieganego konsumenta XXI wieku. Osoby odpowiedzialne za aranżację urządzenia wykazali się pewną minimalistyczną estetyką, która powinna zaprocentować popularnością u konsumentów, bo pozwala skupić się na tym, co dla gościa strony jest naprawdę istotne. Proponuję przejść do konkretów i w tej chwili sprawdzić porównywarkę telewizorów LG.

Jak to się robi?
Niemal wyłącznie trójkolorowy (stonowana czerwień, biel i szarość) interfejs wpisuje się w minimalistyczną estetykę, o której wspominałem w poprzednim akapicie. Jest to zestawienie spokojnie, które nie dekoncentruje, a w efekcie nie zniechęca internauty. Podobnie jest z procedurą wyszukiwania sprzętu. W ramach powitania porównywarka prosi o odpowiedź na kilka absolutnie podstawowych pytań. Potwierdziwszy swoją gotowość do poszukiwań, klient odesłany zostaje do banalnej w obsłudze skali, na której za pomocą suwaka określić można preferowany zakres rozmiaru ekranu. Wybrawszy gabaryt optymalny (np. 55” – 65”), przed gościem otwiera się lista modeli odpowiadających jego preferencjom. Na tym etapie zaczynamy właściwe porównywanie telewizorów. Zaznaczając kolejne modele, użytkownik dostaje możliwość zestawienia ze sobą parametrów dowolnej ilości produktów. Można zaznaczyć dwa, a nawet kilkanaście modeli.

Odbiorniki porównywane są ze sobą pod kątem danych technicznych (np. przekątnej ekranu, rozdzielczości, obecności technologii HDR, funkcji Smart TV, rodzaju promocji, która może obowiązywać w przypadku konkretnego egzemplarza itd.), posiadanego złącza (np. WiFi, Bluetooth, HDMI itd.), dźwięku (np. jego moc, system itd.) oraz technologii SMART. Ale to nie koniec. Przeglądanie tabelki można sobie ułatwić, wybierając jedną z dodatkowych opcji. W ten sposób, zaznaczając „różnice”, parametry, które dzielą interesujące klienta modele, podświetlone zostaną na różowo. Tak samo, kliknąwszy „wybór”, otrzyma się zestawienie wybranych przez producenta specyfikacji. Wyniki dają się aranżować według klasy przekątnej ekranu, popularności wyszukiwanych modeli oraz tzw. rankingu konsumenckiego, czyli produktów najlepiej ocenianych przez użytkowników. Na tym etapie można dowolnie aranżować swoje zestawienie, dodając bądź odejmując z listy wybrane modele. Finalne porównanie można wydrukować, by na spokojnie, w towarzystwie rodziny bądź znajomych dokonać ostatecznej decyzji zakupowej. Porównywarka pomoże również w znalezieniu najbliższego bądź oferującego najkorzystniejsze warunki sklepu. Dzięki opcji „gdzie kupić”, można wejść na stronę sprzedawcy i porównać proponowane ceny. Usługa umożliwia ponadto zlokalizowanie najbliższego sklepu, aby zakupy nie okazały się dla klienta męczącą i czasochłonną wyprawą. Przecież obecnie czas jest jednym z najbardziej deficytowych towarów i usługodawca, który to rozumie i potrafi odpowiednio wykorzystać, może liczyć na sukces komercyjny i liczną grupę zadowolonych, a przez to wiernych klientów.

Podsumowując i wydając zarazem werdykt w sprawie porównywarki telewizorów, wypada przyznać, że LG udała się bardzo ważna sztuka: firma połączyła ze sobą estetykę, prostotę i funkcjonalność. Są to trzy elementy, z których buduje się dziś sukces. W rozpędzonym świecie XXI wieku mało jest ważniejszych rzeczy. Istnieje zatem szansa, że fundusze zainwestowane w nowe rozwiązanie zwrócą się LG z nawiązką.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Szybkie rozwiązania na szybkie czasy. Test wyszukiwarki telewizorów LG
 / 
Komentarze do: Szybkie rozwiązania na szybkie czasy...
Paweł pisze:

Telewizory OLED od LG rządzą! Sam ma wciąż plazmę i jak ją będę wymieniał na nowy telewizor to na 100% padnie wybór na OLED od LG. No chyba, że inne firmy też poważnie podejdą do tej technologii, która pozostawia LED daleko w tyle.

 / 
Komentarze do: Szybkie rozwiązania na szybkie czasy...
Smithf484 pisze:

What sites and blogs perform searching district interact most on? bcdecceekeaeffdc

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale SportDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Audio-Video   »   Szybkie rozwiązania na szybkie czasy. Test wyszukiwarki telewizorów LG