High-Tech & Gadżety   »   Audio-Video   »   Yamaha RX-AS710D - Kompaktowy i w pełni funkcjonalny amplituner AV

Audio-Video

rss

Yamaha RX-AS710D - Kompaktowy i w pełni funkcjonalny amplituner AV

2015.10.12//  M. Kisiel
Yamaha prezentuje pierwszy amplituner AV typu slim z serii Aventage. Model RX-AS710D jest 7.2-kanałową konstrukcją sieciową wyposażoną w tuner cyfrowy DAB/DAB+ oraz łączność bezprzewodową Bluetooth, AirPlay i Wi-Fi. Urządzenie należy do rodziny MusicCast i obsługuje pliki muzyczne wysokiej rozdzielczości oraz wideo 4K Ultra HD.
Yamaha RX-AS710D
Yamaha RX-AS710D Yamaha RX-AS710D
Yamaha RX-AS710D

Wielu miłośników filmów i muzyki staje przed problemem rozlokowania sprzętu audio-wizualnego, szczególnie w przypadku niewielkich pomieszczeń. Nowoczesne telewizory z ekranami o dużych przekątnych ograniczają przestrzeń, w której można ustawić odtwarzacz Blu-ray i amplituner AV. Ten ostatni to zazwyczaj wysoka konstrukcja, wymagająca dużej ilości wolnego miejsca wokół obudowy. Aby rozwiązać ten „przestrzenny” problem, a jednocześnie zagwarantować doskonałą jakość dźwięku i obrazu projektanci Yamahy stworzyli model RX-AS710D. To pierwszy w serii Aventage amplituner AV typu slim.
Yamaha RX-AS710D
Yamaha RX-AS710D Yamaha RX-AS710D
Yamaha RX-AS710D

Yamaha RX-AS710D ma zaledwie 111 mm wysokości, dzięki czemu z łatwością mieści się pod bardzo dużymi telewizorami. Mimo ograniczonych rozmiarów urządzenie przekonuje taką samą funkcjonalnością jak „pełnowymiarowe” amplitunery AV, np. z nowej serii RX-A50. Urządzenie należy do rodziny MusicCast i tak jak pozostałe elementy tego systemu wykorzystuje łączność bezprzewodową Bluetooth, AirPlay i Wi-Fi. Dzięki temu użytkownik może m.in. przesyłać muzykę z dowolnego urządzenia przenośnego lub komputera obsługującego łączność bezprzewodową, a także przesyłać dźwięk pomiędzy dowolnymi urządzeniami MusicCast. Ponadto każdy z domowników może w tym samym czasie słuchać innej muzyki, niezależnie od pozostałych użytkowników systemu. Możesz również utworzyć grupę, aby ta sama muzyka była odtwarzana w kilku pomieszczeniach. Wyjątkową funkcją wszystkich modeli należących do rodziny MusicCast jest Bluetooth output, za pośrednictwem której można przesyłać dźwięk do dowolnych słuchawek bezprzewodowych i głośnika Bluetooth, nawet innego producenta. 

Kompatybilność najnowszego amplitunera AV Yamahy z systemem MusicCast to tylko jedna z wielu zalet. RX-AS710D ma wbudowane tunery DAB/DAB+ i FM, dzięki czemu obsługuje zarówno radiofonię cyfrową, jak i tradycyjną analogową. Użytkownik może zapisać w pamięci urządzenia do 40 stacji, co ułatwia szybki dostęp do ulubionych rozgłośni. Amplituner przygotowany jest także do obsługi najnowszych formatów audio i wideo. RX-AS710D odkodowuje muzykę zapisaną w plikach wysokiej rozdzielczości, m.in. FLAC i WAV 192 kHz/24 bity, DSD 2,8 MHz/5,6 MHz, a także Apple lossless. Urządzenie obsługuje także format wideo 4K Ultra HD. Dodatkowo urządzenie pozwala skalować obrazy niższej rozdzielczości do 4K (z wejścia analogowego i HDMI). Ukłonem w stronę fanów analogowego dźwięku jest także wejście Phono, do którego można podłączyć gramofon.

O przynależności RX-AS710D do linii Aventage świadczy dopracowana konstrukcja wewnętrzna. Projektanci zastosowali wyselekcjonowane podzespoły, wzmacniacz analogowy zbudowany w technice dyskretnej i niezależne zasilanie. Urządzenie wyposażone jest w piątą, centralnie położoną nóżkę z technologią antyrezonansową A.R.T. Wedge. Jej zadaniem jest ograniczenie wibracji, które negatywnie wpływają na jakość dźwięku. Dalsze zwiększenie jakości brzmienia, w przypadku formatów cyfrowych, zapewniają najnowsze przetworniki cyfrowo-analogowe Burr-Brown DirectPath. Aby mieć pewność, że żaden z układów korekcji dźwięku nie pogorszy jakości brzmienia, projektanci zastosowali układ Pure Direct, który pozwala do maksimum skrócić tor sygnałowy, omijając układy korekcji dźwięku.

Projektanci Yamahy zadbali o to, aby mimo bogactwa funkcji model RX-AS710D był przyjazny w użytkowaniu. Cyfrowe gniazdo USB na przednim panelu ułatwia podłączenie iUrządzeń oraz przenośnej pamięci USB. Miłośników nagrań koncertowych ucieszy funkcja odtwarzania bez pauz (gapless), która eliminuje irytujące przerwy  pojawiające się pomiędzy utworami w ciągłych nagraniach. Współpracę z nowoczesnymi źródłami AV umożliwiają złącza HDMI (6 wej./1 wyj.) z HDCP 2.2 (3 wej./1 wyj.), 3D i kanałem zwrotnym audio. Autorski układ YPAO R.S.C. automatycznie kalibruje system nagłośnieniowy, dopasowując brzmienie do panującej w pomieszczeniu odsłuchowym charakterystyki akustycznej. Ponadto Yamaha RX-AS710D udostępnia rozwiązania znane z „pełnowymiarowych” ampiltunerów, m.in. Virtual Surround Back Speaker, Virtual Cinema Front i Dialogue Lift.

Amplituner AV Yamaha RX-AS710D jest już dostępny w sprzedaży. Nabywcy mają do wyboru dwie wersje kolorystyczne: czarną i tytanową. Niezależnie od wybranego koloru poglądowa cena detaliczna urządzenia wynosi 3899 zł.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Yamaha RX-AS710D - Kompaktowy i w pełni funkcjonalny amplituner AV

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale ExtremeDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Audio-Video   »   Yamaha RX-AS710D - Kompaktowy i w pełni funkcjonalny amplituner AV